نسخه چاپی

بیك‌زاده: فتحی یا با قدرت در استقلال بماند و كار كند یا زودتر برود

هاشم بیك‌زاده، مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال گفت كه یا مدیرعامل این باشگاه با قدرت به كارش در جمع آبی‌ها ادامه دهد یا زودتر مسئولیتش را ترك كند.

به گزارش نما، هاشم بیک‌زاده، مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال که اخیراً از میادین فوتبال خداحافظی کرده است، صبح امروز (یکشنبه) به همراه دخترش میهمان برنامه سلام صبح بخیر بود. بیک‌زاده درباره اینکه چرا دخترش طرفدار پرسپولیس است، گفت: او در خانه استقلالی است. فکر کنم اینجا یکی از همکاران شما گفت کاش یکی از دخترهای من پرسپولیسی باشد و به همین خاطر تیام این‌طور می‌گوید! البته او در زمان بازی من در استقلال خیلی کوچک بود.

اخبار ورزشی- وی درباره دوری مداوم از خانواده در زمان بازی کردن اظهار داشت: کار بازیکنان حرفه‌ای خیلی سخت است و آنها دور از خانواده هستند. ما اردوهای زیادی در سال برگزار می‌کنیم. دور بودن از خانواده خیلی سخت و یکی از دشواری‌های بازی در فوتبال حرفه‌ای است.

مدافع پیشین استقلال در مورد خداحافظی‌اش از فوتبال تصریح کرد: صحبت‌هایی با آقای کاظمی داشتم و طبق مشورتی که با آقای قلعه‌نویی کردم صلاح دیدم که از دنیای بازیگری خداحافظی و مربیگری را آغاز کنم. از آقای کاظمی هم تشکر می‌کنم که آغاز دوران مربیگری‌ام در کنار او خواهد بود.

بیک‌زاده با تمجید از سرمربی تیم بادران خاطرنشان کرد: کاظمی از لحاظ فنی مورد قبول همه است و امیدوارم در این عرصه موفق باشم. او به من گفت دوست داشتم سال گذشته این کار را انجام دهی و در لیگ یک بازی نکنی، چون بازی‌های ملی داشته و در لیگ برتر افتخاراتی کسب کرده‌ای. قسمت بر این شد که امسال خداحافظی کنم و از این بابت خوشحالم.

وی درباره خداحافظی‌های بد چهره‌های فوتبالی که دور از مستطیل سبز اتفاق می‌افتد، گفت: این رسم جا افتاده است و همه به آن عادت کرده‌اند. مثلاً نکونام را ببینید که چطور در یک جای غریب خداحافظی کرد. همه انتظار دارند یک بازی خداحافظی برگزار کنند و بازیکن از هوادارانی که چندین سال در سرما و گرما در ورزشگاه با آنها بوده‌اند، خداحافظی کند. این به مدیریت باشگاه‌ها برمی‌گردد که هیچ عکس‌العملی ندارند.

مدافع سابق تیم‌های فجر سپاسی و نفت تهران در ادامه افزود: حداقل برای اسطوره‌های‌مان لازم است که با احترام خداحافظی کنند تا جایگاه و منزلت آنها حفظ شود. بالاخره این باید از یک جا شروع شود. وقتی یک دیدار خداحافظی برای یک بازیکن تدارک می‌بینند، هم شأن و شخصیت او رعایت می‌شود و هم می‌تواند با احترام خداحافظی کند. خداحافظی دور از زمین چمن در ذهن‌ها خاطره بدی به جا می‌گذارد و امیدوارم خداحافظی‌های بعدی بااحترام‌تر باشد.

بیک‌زاده درباره عکسی که به بازی با کره جنوبی مربوط می‌شد، بیان کرد: ما توانستیم با بردن تیم قوی کره جنوبی به جام جهانی صعود و هموطنان‌مان را خوشحال کنیم. این از لطف خدا بود و خدا را شاکر کردیم.

وی درباره از دست دادن جام جهانی برزیل و جام ملت‌های استرالیا گفت: 10 روز قبل از جام جهانی بازی دوستانه‌ای با تیم مونته‌نگرو داشتیم که آنجا مصدوم شدم. کارلوس کی‌روش همیشه به من لطف داشت، درس های زیادی از او گرفتم و جا دارد از او تشکر کنم. امیدوارم کی‌روش هر جا که هست، موفق باشد. من از آن بازی به ایران نیامدم و از همانجا برای مداوای پایم به برزیل رفتم تا بچه‌ها بیایند.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: