نسخه چاپی

تاخیر شهرداری در اجرای سامانه صورت وضعیت الكترونیك پسماند

افشین حبیب‌زاده اعلام كرد: با وجود آماده بودن زیرساخت‌ها سازمان پسماند شهرداری تهران ، صورت وضعیت الكترونیكی خودروهای پسماند و كارگران را اجرایی نمی‌كند.

به گزارش نما، معاون نظارت شورای شهر تهران اعلام کرد: با وجود آماده بودن زیرساخت‌ها سازمان پسماند شهرداری تهران ، صورت وضعیت الکترونیکی خودروهای پسماند و کارگران را اجرایی نمی‌کند.

اخبار اجتماعی- افشین حبیب‌زاده در یکصد و شصت و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر درباره تاخیر در اجرای سامانه صورت وضعیت الکترونیک پسماند به شهردار تهران تذکر داد و گفت: پیرو تذکر قبلی در جلسه پنجم اسفندماه سال گذشته پیرامون تاخیر در عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک در قراردادهای خدمات نظافتی مکانیزه و جمع‌آوری و حمل پسماند تر مناطق 22 گانه و نظر به اهمیت استقرار صورت وضعیت الکترونیک به عنوان یک آیتم تاثیرگذار در ارزشیابی های ادواری مناطق 22 گانه، متاسفانه به دلیل تاخیرات پی در پی در راه اندازی رسمی صورت وضعیت الکترونیک علیرغم اعلام تاریخ های قبلی، روند کار بویژه در بخش‌های سامانه مدیریت ناوگان خدمات شهری و نصب دستگاه‌های GPS و پلمپ نمودن آنها بر روی خودروها ( AVLS) و سامانه مدیریت کارگران تا کنون محقق نشده است.

وی با بیان اینکه بر حسب گزارش استخراج شده از سامانه AVLS از تعداد 2568 دستگاه خودرو طبق آنالیز، 1992 دستگاه در مناطق 22 گانه موجود بوده که تعداد 201دستگاه به صورت فعال قابل ردیابی است، اظهار کرد: در آنالیز مناطق 1 ، 2 ، 3 و 4 فقط بر 72 دستگاه خودرو از 438 دستگاه ثبت شده، نصب و پلمپ انجام شده است. علیرغم آماده بودن زیرساخت‌ها و سامانه‌های آن از آبان ماه 1397 پیگیری مکفی صورت وضعیت الکترونیک از سوی ناظران سازمان ومناطق 22 گانه انجام نگرفته است.

رییس فراکسیون کارگری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بر اساس آمار اولیه سامانه مدیریت کارگران از تعداد ۱۴ هزار و ۷۲۰ کارگر مناطق 22 گانه حدود ۱۰ هزار نفر در سامانه نسبت به ثبت چهره اقدام کرده‌اند و کسری نیروی انسانی نسبت به آنالیز اولیه ابلاغی و استفاده از نیروی انسانی به صورت دو شیفت در قراردادهای پیمانکاران و مقاومت پیمانکاران بعضا در ثبت ورود وخروج در مناطق از موانع کار است.

حبیب‌زاده با تاکید براینکه عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک بسیاری از مشکلات حوزه پسماند را حل و فصل و بخش قابل توجهی از هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، گفت: متاسفانه علیرغم آماده بودن زیرساخت‌ها، نظارت کافی برای اجرای این سامانه صورت نگرفته است.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تغییر رییس سازمان پسماند،گفت: از صدرالدین علیپور میخواهم موضوع عملیاتی شدن سامانه صورت وضعیت الکترونیک را به طور جدی پیگیری کند.


ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: