نسخه چاپی

تنها ۵ روز فرصت برای حذف قبوض كاغذی باقیست

با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته حدود ۵ روز به آخرین مهلت حذف قبوض كاغذی زمان باقیست و از ابتدای مهرماه دیگر قبض كاغذی برق توزیع نمی‌شود.

به گزارش نما، حدود ۵ روز به پایان مهلت حذف قبوض کاغذی برق زمان باقی است و تاکنون اطلاعات ۸۴ درصد مشترکان درسامانه به ثبت رسیده است.

اخبار اقتصادی- در این بین ۱۶ درصد از مشترکان هنوز برای ثبت نام اطلاعات خود اقدامی نکرده اند که باتوجه به اجرای طرح از ابتدای مهرماه باید هرچه زودتر اطلاعات خود را در سامانه به ثبت رسانند.

لازم به ذکر است که تاکنون ۱۲ استان از جمله سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، خراسان‌جنوبی، یزد، هرمزگان، چهارمحال و بختیاری، خراسان‌رضوی و چند شهر دیگر بیش از ۹۰ درصد مشترکان اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند و قبوض کاغذی در این مناطق به طور کامل حذف شده است.

البته در استان‌های دیگر از جمله خوزستان، سمنان، گلستان، مازندران، قم، البرز، قزوین، تهران، اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، همدان، لرستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد نیز ۷۰ تا ۹۰ درصد مشترکان اطلاعات خود را به ثبت رسانده اند و میزان ثبت اطلاعات در استان‌های ایلام، کرمانشاه، مرکزی و تبریز به ۵۰ تا ۷۰ درصد رسیده است.

گفتنی است با اطلاع رسانی‌های صورت گرفته از ابتدای مهرماه هیچ قبض کاغذی برقی در کشور توزیع نمی‌شود و افرادی که اطلاعات خود را ثبت نکنند نمی‌توانند صورتحساب خود را پرداخت کنند.

با این حال مشترکان باقی مانده می‌توانند با ارسال ارسال شناسه قبض به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ شماره خود را در سامانه مربوطه ثبت و سپس قبوض خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

به گفته وزیر نیرو سالانه ۱۲ هزار درخت برای تهیه قبوض کاغذی قطع می‌شود که با حذف قبوض کاغذی و صرفه‌جویی در این زمینه قرار است برای ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در مناطق محروم وسایل آموزشی تهیه شود.

لازم به ذکراست که مشترکان بعد از حذف قبوض کاغذی برای دریافت ریز جزئیات می‌توانند به سایت شرکت توزیع برق مراجعه کنند و در صورت نیاز صورت حساب خود را چاپ کنند.

در همین راستا چندی پیش حسین صبوری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرگزاری میزان در خصوص جزئیات پیامک‌های دریافتی پرداخت قبوض برق گفت: در پیامک‌های دریافتی مشترکان فقط رقم پرداخت و تاریخ پرداخت ثبت شده که با برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است pdf قبض نیز قابل دریافت شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به امکان دریافت تمامی قبض‌های برق از طریق سایت، مشترکان نگران قبض‌های دریافتی خود نباشند.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۱۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...