نسخه چاپی

تلاش برای لغو تفحص از بانك مركزی

یكی از طراحان تحقیق و تفحص از بانك مركزی از جلسه 42 طراح این طرح با رئیس كل بانك مركزی و تمام معاونانش در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش نما، این نماینده که خواست نامش فاش نشود در گفتگو با مهر از جلسه محرمانه 42 طراح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی با بهمنی و تمام معاونانش در روزهای اخیر خبر داد.

وی گفت: نوسانات اخیر بازار ارز محور تحقیق و تفحص از بانک مرکزی است. این تحقیق و تفحص به این علت مطرح می شود که بر اساس قانون نمایندگان مجلس نمی توانند رئیس کل بانک مرکزی را استیضاح کنند و یا برای پاسخگویی به سئوالات خود به صحن علنی مجلس بکشانند.

این نماینده با اشاره به تلاش های بانک مرکزی برای لغو این تحقیق و تفحص گفت: بانک مرکزی معتقد است بحث های ارزی به گونه ای است که نباید برخی اطلاعات در این خصوص در سطح جامعه پخش شود زیرا مشکلاتی برای کشور و مردم به وجود می آورد لذا خواستار لغو این تحقیق و تفحص و ارائه توضیحات به طراحان در جلسات محرمانه است.
وی با بیان اینکه جلسه 42 طراح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی با بهمنی بیش از 3 ساعت به طول انجامید، گفت: در این جلسه همچنین تحقیق و تفحص از بانک تجارت به درخواست یونس اسدی نماینده مشکین شهر بررسی شد و مقرر شد کمیته ای برای بررسی این موضوع تشکیل شود.

این طراح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی با بیان اینکه هفته آینده نیز جلسه ای میان طراحان و رئیس کل بانک مرکزی تشکیل خواهد شد، گفت: اگر همه 42 طراح این طرح امضاهای خود را پس بگیرند بررسی این طرح در صحن علنی مجلس منتفی است در غیر این صورت این طرح در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.

۱۳۹۱/۸/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...