نسخه چاپی

پیش بینی چراغپور از دربی 90

كارشناس فوتبال ایران گفت: نقطه قوت پرسپولیس در دفاع و دروازه است و با توجه به اینكه استقلال، خیال‌پردازی می‌كند به نظرم كالدرون برنده خواهد بود.
به گزارش نما، جلال چراغپور در خصوص دربی نودم پایتخت بین تیم های استقلال و پرسپولیس گفت: هر دو تیم شباهت هایی از لحاظ موقعیت جدولی با یکدیگر دارند. کادر فنی استقلال و پرسپولیس عوض شده اند و هر دو مربی شروع خیلی شفاف و روشنی از دیدگاه های خود در فوتبال ایران نشان نداده اند تا فوتبال روانی را از این تیم ها بتوانیم بنسجیم و ببینیم.

اخبار ورزشی- کارشناس فوتبال ایران در ادامه راحع به حضور آندره استراماچونی و گابریل کالدرون روی نیمکت سرخابی ها افزود: به نظرم کار کالدرون سخت تر از استراماچونی است. او جانشین برانکو ایوانکوویچی شده است که سه سال توانست پرسپولیس را قهرمان کند.او باید ببرد تا قامت تاکتیکی خود را از سرمربی قبلی بالاتر ببرد.

وی افزود: استراماچونی کار بسیار راحت تری دارد. او ویرانه ای را از دیدگاه هواداران استقلال تحویل گرفته که می خواهد شکل و شمایل جدیدی به آن بدهد. با این حال من فکر می کنم اگر مربی با تجربه ای را داشت نتایج بهتری می گرفت. استقلال جوان شده و مربی جوانی هم دارد. این موضوع باعث شده تا استراماچونی به دنبال بازی رویایی و خیال پردازانه است.

چراغپور در ادامه راجع به احتمال بازی محتاطانه دو تیم در دربی نود پایتخت تصریح کرد: مهم است که این دو مربی چه درکی از دربی تهران پیدا کردند. شاید آنها توجیه شده باشند که نباید ببازی! اگر آنها بخواهند این فلسفه را ایجاد کنند قطعا زیبایی فوتبال را از تماشاگر می گیرند.

کارشناس فوتبال ایران تاکید کرد: هر دو تیم نشان دادند که توان گلزنی در یک بازی متعارف را دارند اما این بازی، سال هاست در لیگ ما دیدار عادی محسوب نمی شود. مخصوصا امسال که مربیان هر دو تیم فرق کرده است. پرسپولیس پس از سال ها بدون برانکو به دربی می آید که قطعا این تیم ، نظم فلسفی فکری گذشته خود را ندارد. استقلال هم می خواهد فوتبال نوین را برگزار کند که ریسک های لازم را دارد.
وی با اشاره به بالا بودن اشتباهات فردی در این دیدار تاکید کرد: در چنین دیدارهایی اشتباهات نقش بسیار مهمی دارند. بهترین بازیکن دنیا در دیدار لیورپول با ناپولی اشتباه کرد تا قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا شکست بخورد. بازیکن بزرگ باید در چنین دیدارهایی جواسش را به کنترل افکار خود معطوف کند.

چراغپور درباره نقاط ضعف و قوت دو تیم یادآور شد: نقطه قوت پرسپولیس در دفاع و دروازه این تیم است. زوج خلیل زاده و کنعانی زادگان د قلب دفاع پرسپولیس باعث می شود تا هیچ مهاجمی در مقابل آنها نتواند کار با توپ انجام دهد. آنها می توانند کار را برای مهاجمان استقلال خیلی سخت کنند. من فکر می کنم به همین دلیل بازی به نفع پرسپولیس تمام شود. البته تمام این ها به تفکرات مربیان بستگی دارد که وارد بازی هیجانی و ضد فوتبالی نشویم.

وی در پایان راجع به استقلال خاطرنشان کرد: استقلال باید مشکل بزرگ خود را حل کند. آنها در دقایق پایانی داشته های خود را از دست می دهند که به دلیل جوانی بالای آنهاست.
ثبت: ۱۳۹۸/۶/۳۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: