نسخه چاپی

توصیه تاریخی امام خامنه‌ای به تشكل‌های دانشجویی در روز اربعین

عکس خبري -توصيه تاريخي امام خامنه‌اي به تشکل‌هاي دانشجويي در روز اربعين

«ثبات قدم» مهم‌ترین و تنها توصیه امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به تشكل‌های دانشجویی در روز اربعین بود


«ثبات قدم» مهم‌ترین و تنها توصیه امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به تشکل‌های دانشجویی در روز اربعین بود؛ این کلیدواژه‌ پیام‌های بسیار مهمی در خود دارد؛ همه پیروزی‌ها و موفقیت‌های جبهه اسلامی نتیجه ثبات قدم و حرکت پیوسته در مسیر حق بوده است و این جبهه هرچه ضربه دیده ناشی از بی‌توجهی به این مسئله و انحراف از مسیر حق است؛ مسئله‌ای که از چالش‌های نظام اسلامی در طول عمر خود بوده است. بسیار اتفاق می‌افتد که مسئولی پس از مدتی مشغول دنیا می‌شود و ثروت و قدرت او را فریب داده، آرام‌آرام از مسیر صحیح دست بر می‌دارد تا آنجا که با تغییر مسیر سبب تشکیک در مسیر حق هم می‌شود. «منذربن‌جارود» در‌ زمان امام علی(ع) از سپاهیان ایشان بود و در‌ جنگ‌های جمل و صفین در‌ رکاب ایشان جنگید.
ابن‌جارود در‌ هنگامه‌ای که بسیاری از یاران امام ساز جدایی می‌زدند، به امام علی(ع) گفت: ما سخن معاویه و عمرو عاص را شنیدیم و بر باطن و ظاهر ایشان واقف گشتیم. اکنون اگر دل تو چنان می‌خواهد که با این قوم جنگ کنی، هنوز لشکر ما قدرت ایستادگی دارد و ما نیز همگی مطیع و فرمان‌بردار هستیم. وی پس از جنگ صفین مسئولیت مهمی از امام دریافت می‌کند؛ اما به دلیل نداشتن ثبات در مسیر حق از سوی امام علی(ع) عزل و زندانی می‌شود و سپس با وساطت یکی از یاران امام نجات می‌یابد... انحراف از مسیر حق کار او را به جایی رساند که مردم را به بیعت و همراهی عبدالملک مروان می‌خواند...
در روزهای گذشته خبرهای نامه‌نگاری برخی نیروهای حزب‌اللهی در عرصه عمومی یا فردی که با «آمدنیوز» و «موساد» کار می‌کرده و ظاهر حزب‌اللهی داشته، تلنگری بود که نیروهای انقلابی را بیدارتر کرد؛ یادمان نمی‌رود که چند سال پیش در جریان بازدید از حوزه‌ها، رابط دستگیرشده آمدنیوز را دیدیم که برای جمعی از نیروهای حزب‌اللهی سخنرانی می‌کرد، سخنان تند و آتشین آن روز او که مدعی بود از همه چیز اطلاع دارد و فقط به دنبال افشاگری‌، تخریب و ناامید کردن جوانان انقلابی بود، سبب شگفتی شد. او حامیان دو نفر از نامزدهای جریان اصولگرا را به نفوذی بودن متهم ‌کرد و حتی مدعی شد، اگر در عملیات «خان طومان» حضور نداشت، ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر کشته می‌شدند.
ثبت: ۱۳۹۸/۷/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: