نسخه چاپی

سفر نخست وزیر موقت اسپانیا به بارسلونا

نخست وزیر موقت اسپانیا قصد دارد امروز دوشنبه به شهر بارسلونا سفر كند.

به گزارش نما، پدرو سانچز نخست وزیر موقت اسپانیا گفت: قصد دارم امروز دوشنبه به بارسلونا سفر کنم تا با ماموران پلیسی که در اعتراضات اخیر زخمی شده و آسیب دیده‌اند، دیدار کنم.

اخبار بین‌الملل- دفتر نخست وزیر اسپانیا نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: سانچز همچنین قصد دارد با نیروهای امنیتی در شمال شرق اسپانیا دیدار کند.

این در شرایطی است که اعتراضات سراسری در ایالت کاتالونیا در مخالفت با حکم دادگاه عالی اسپانیا مبنی بر حبس طولانی مدت رهبران جدایی طلب این ایالت، برای هفتمین شب متوالی ادامه داشته است. صدها نفر از معترضان شب گذشته در خیابان های شهر بارسلونا تظاهرات کردند.

فرناندو گراند مارلاسکا وزیر کشور موقت اسپانیا گفت: 288 مامور پلیس در درگیری های اخیر زخمی شده‌اند و 267 دستگاه خودروی پلیس نیز آسیب دیده است. در درگیری های اخیر بیش از 194 نفر نیز بازداشت شده‌اند. صدها نفر از تظاهرات کنندگان نیز زخمی شده‌اند.

مقام های شهری اعلام کرده‌اند که اعتراضات و خشونت های اخیر تاکنون 2.5 میلیون یورو خسارت به شهر بارسلونا وارد کرده است.
نتایج نظرسنجی ماه جولای نشان می‌دهد که میزان حمایت از استقلال کاتالونیا به پایین ترین سطح خود در دو سال اخیر رسیده است. 48.3 درصد مردم کاتالونیا مخالف استقلال بوده و 44 درصد از آن حمایت کرده‌اند.
ثبت: ۱۳۹۸/۷/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: