نسخه چاپی

شجاع از پرسپولیس می رود؟

۱۰ هفته از لیگ برتر نوزدهم گذشته و قهرمان فصل گذشته در طول ۱۰ هفته گذشته پرسپولیس با ۷ تركیب متفاوت در این مدت قدم به میدان گذاشته است.


به گزارش نما، ۱۰ هفته از لیگ برتر نوزدهم گذشته و قهرمان فصل گذشته در طول ده هفته گذشته پرسپولیس با ۷ ترکیب متفاوت در این مدت قدم به میدان گذاشته است! بی‌تعارف باید بگویم اگر برانکو موفق شد ۳ فصل پیاپی قهرمان لیگ شود و به فینال آسیا برسد و قهرمان جام حذفی شود و ۳ سوپر جام را کسب کند و پرسپولیس کمترین گل خورده را در این چند سال داشته باشد، باید بگوییم این موفقیت را مدیون خط دفاعش بود.

اخبار ورزشی- پرسپولیس در این ۳ فصل با ترکیبی ثابت و مشخص پا به میدان می‌گذاشت مگر مواقعی که یکی از بازیکنان این خط محروم و یا مصدوم می‌شد و او می‌بایست در خط دفاع خود تغییر می‌داد. جالب این است که در دو فصل گذشته دو بازیکن اصلی خط دفاع پرسپولیس همواره جزو کاندیداهای برترین دفاع‌های ایران و بازیکن سال بودند که در همین سال گذشته دو دفاع اصلی و میانی این تیم یعنی سید جلال حسینی و شجاع خلیل زاده برای کسب بهترین دفاع ایران باهم رقابت داشتند!

اما حالا با آمدن سرمربی جدید و آرژانتینی پرسپولیس این خط به پاشنه آشیل تیم تبدیل‌شده است و نه‌تنها در ۱۰ بازی ۵ گل دریافت کرده است بلکه با سه شکست مقابل حریفان مستقیم خود در رده دوم جدول قرارگرفته است!

بازیکنان خط دفاع نه‌تنها تغییر نکرده‌اند بلکه با اضافه شدن کنعانی زادگان ملی‌پوش و برگشت انصاری مصدوم این خط پربارتر از قبل هم شده است و باید شاهد یک دفاع مستحکم‌تر باشیم وبی تاکنون این‌چنین نبوده است.

کالدرون مطمنا باید در طی این ده بازی، ۴ بازیکن اصلی دفاع خود را می‌شناخت و دست به ترکیب اصلی خود نمی‌زد ولی بازهم شاهدیم که در هفته دهم این خط با تغییر روبرو می‌شود. کالدرون یا واقعاً هنوز به ترکیب اصلی خود نرسیده و تمام این تغییرات اورا راضی نکرده است یا اینکه او می‌خواهد با توجه به ترافیک بازیکنی که در خط دفاع دارد به همه بازی بدهد حتی در پست غیرتخصصی مثل بردن شجاع به دفاع راست، یا بازی دادن به نادری در هافبک چپ یا بازی انصاری در دفاع میانی و چپ، تا بدین شکل هوای همه را داشته باشد و به قولی همه راضی باشند تا فشاری را از این ناحیه تحمل نکند !

پیشنهاد امروز
yektanet-logo-sign
۱۱ علامت سرطان دهان را بشناسید!

۱۱ علامت سرطان دهان را بشناسید!

ولی باید بگوییم این اصرار به بازی دادن به همه باعث شده که صدای بازیکنان دربیاید و طبق شنیده‌ها بازیکنان از این‌همه تغییر راضی نباشند و از سوی دیگر پرسپولیس خط دفاع مستحکمی نداشته باشد.

همان‌طور که اشاره داشتیم این جابه‌جایی‌ها باعث شده که بعضی بازیکنان از وضعیت خود ناراضی باشند و برای همین با کالدرون صحبت کردند تا این مشکل حل شود. ازجمله بازیکنانی که از این تغییرات ناراضی است و دوست دارد فقط در پست خود بازی کند شجاع خلیل زاده است.

بر اساس شنیده‌های ما شجاع از کالدرون درخواست کرده که در دفاع راست بازی نکند چراکه نمی‌تواند در این پست بازدهی داشته باشد ولی بازهم کالدرون او را در دیدار با ماشین‌سازی در تهران از او در دفاع راست بازی می‌گیرد.اتفاقاً شجاع در این بازی نه‌تنها کارایی لازم را نداشت بلکه کارت زرد گرفت تا حتی بازی با فولاد را از دست بدهد!

در همین راستا شنیده می‌شود مدافع پرسپولیس با مدیرعامل باشگاه تماس می‌گیرد و از او خواهش می‌کند تا رضایت‌نامه‌اش را صادر کند تا برود چراکه نمی‌خواهد آرامش پرسپولیس برهم بریزد! شجاع در گفتگو با انصاری‌فرد مدعی شده که نمی‌خواهد با بازی نکردن یا بازی کردن در پست غیرتخصصی شانس دعوت شدن به تیم ملی را از دست بدهد.

البته شنیده می‌شود که شجاع پیشنهاد دارد و اگر این رویه ادامه داشته باشد، احتمال دارد از پرسپولیس هم برود. اما اینکه او به چه تیمی می‌خواهد برود باید بگوییم او در ایران فقط در پرسپولیس بازی می‌کند و در صورت جدایی به لیگ قطر خواهد رفت.

شجاع اولین بازیکنی بود که در این فصل بدون هیچ پیش‌شرطی با پرسپولیس قراردادش را تمدید کرد و اگر الآن هم می‌خواهد برود به خاطر این است که آرامش پرسپولیس برهم نریزد. گفتنی است شجاع بندی در قراردادش دارد که برای جدا شدن مشکلی ندارد و می‌تواند به هر تیمی که می‌خواهد برود ولی همان‌طور که شنیده‌شده او از قطر پیشنهاد دارد.

حال با تمام این اوصاف باید منتظر ماند و دید که کالدرون و انصاری‌فرد در این خصوص چه تصمیمی می‌گیرند و آیا کالدرون مدافعی را کاندید بهترین مدافع ایران بود، را به ترکیب اصلی در دفاع میانی برمی‌گرداند و یا اینکه بازهم در ادامه کار به امتحان ترکیب‌های مختلف خود اصرار می‌ورزد!

ثبت: ۱۳۹۸/۸/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...