نسخه چاپی

حماسه ای دیگر از مردم

معترض اما پای كار انقلاب

عکس خبري -معترض اما پاي کار انقلاب

اجتماع صدها هزار نفری تهرانی‌ها در حمایت از اقتدار و امنیت كشور، محكومیت اغتشاشات اخیر و بیان مطالبات معیشتی عصر امروز در میدان انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

به گزارش نما ، اجتماع بزرگ مردم پایتخت ایران اسلامی بنا بر اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در میدان انقلاب اسلامی و خیابان های اطراف با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

گزارش لحظه به لحظه خبرنگاران مهر از اجتماع بزرگ مردمی در حمایت از امنیت و اقتدار کشور را در زیر می خوانید:

- ساعاتی قبل از آغاز رسمی اجتماع، ظرفیت حضور مردم در میدان انقلاب تکمیل شده بود و سیل جمعیت نیز در خیابان های اطراف میدان انقلاب حضور داشتند.

- عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری به جمع مردم پیوستند.

- مردم با شعارهایی همچون «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر اغتشاشاگران» و دست نوشته هایی در محکومیت اقدام اغتشاشاگران و جدا بودن صف مردم از آشوب طلبان در اجتماع میدان انقلاب حضور دارند.

- اجتماع کنندگان با سر دادن شعار و پلاکاردهایی که در دست دارند از قوه قضائیه می خواهند با عوامل اغتشاشات قاطعانه برخورد کند.

- پلاکاردهایی از اعتراض به وضعیت گرانی ها و لزوم توجه مسئولان کشور به مشکلات معیشتی مردم در دست مردم قرار دارد.


مردم در برابر اغتشاشگرانی که از آمریکا خط می گیرند سکوت نمی کنند

- امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در جمع راهپیمایان تهرانی در خصوص حضور پرشور مردم در راهپیمایی حمایت ازاقتدار و امنیت کشور، گفت: ملت ما این احساس و باور را دارند که باید مقابل ناامنی بایستند.

وی افزود: ملت بزرگ ایران در این سال‌ها که از پیروزی انقلاب گذشته تاکنون نشان داده اند که راه اصلی و اهداف و ارزش‌های اصلی انقلاب را به خوبی تشخیص می دهند و با وجود اینکه مشکلاتی دارند، هنگامی که آرمان های انقلاب اسلامی در خطر باشد، برای پاسداری با تمام وجود به میدان می آیند و توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی و ایادی آنان و منافقان را خنثی میکنند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: مردم در برابر اغتشاشگرانی که از آمریکا خط می گیرند و به جان، اموال و ناموس ملت بزرگ ایران حمله ور میشوند و امنیت را خدشه دار می کنند سکوت نمی کنند و با احساس ملی، انقلابی و دینی وارد میدان می شوند و تنفر خود را از ناامنی و ناامن کنندگان نشان می دهند.

سرلشکر موسوی گفت: این حضور بیانگر اعلام درک صحیح مردم از امنیت و تنفر از ناامنی و ناامن کنندگان است.پرچم آمریکا و اسرائیل به آتش کشیده شد

- پرچم آمریکا و اسرائیل توسط مردم شرکت کننده در اجتماع حمایت از امنیت و اقتدار کشور به آتش کشیده شد.

-امیر صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در اجتماع باشکوه مردم تهران در حمایت از اقتدار و امنیت کشور حضور پیدا کرد و به جمع مردم حاضر در این اجتماع پیوست.

- غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در اجتماع مردمی حمایت از اقتدار و امنیت کشور شرکت کرد.

- حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در اجتماع باشکوه مردم تهران در حمایت از اقتدار و امنیت کشور حضور پیدا کرد و به جمع مردم حاضر در این اجتماع پیوست.

- محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اجتماع بزرگ مردمی حمایت از امنیت و اقتدار کشور به جمع مردم پیوست.

- اجتماع کنندگان پلاکاردهایی با عنوان «به عشق رهبرم آمدم؛ دولت ذوق زده نشود» در دست داشتند.


خواهان اشد مجازات دستگاه قضا برای اغتشاشگران هستیم

- شرکت کنندگان در تجمع بزرگ مردمی حمایت از اقتدار و محکومیت ناامنی‌های اخیر، با قرائت قطعنامه‌ای مواضع خود را در ۶ بند اعلام کردند.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند قادر متعال جلّ و علا را شاکر و سپاسگزاریم که به برکت نعمت بی‌بدیل ولایت مطلقه فقیه با هدایت‌های حکیمانه ولی‌فقیه شجاع و مقتدر امت اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای و بصیرت، دشمن‌شناسی و ولایتمداری ملت متدین و انقلابی ایران اسلامی توطئه جهانی و فتنه استکباری دیگری با شکست مواجه شده و با جدایی آگاهانه مردم از صف اغتشاشگران مزدور را در هم پیچید و همگام با دیگر هم‌میهنان هوشیار و لحظه‌شناس ایران عزیزمان توفیق حضور در راهپیمایی و تجمع بزرگ لبیک به رهبری معظم انقلاب اسلامی و حمایت از اقتدار و امنیت کشور، در قلّه این حرکت مردمی، پایتخت سیاسی ام القرای جهان اسلام،  تهران نصیب‌مان شد.

اینک ما شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی و اجتماع عظیم مردمی با فریاد رسا و ندای الله اکبر – خامنه‌ای رهبر – مرگ بر آمریکا  اعلام می‌کنیم:

۱- بیانات هوشمندانه، شجاعانه و حکیمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت در دفاع از کیان اسلام و نظام مقدس اسلامی در فضای غبارآلود این ایام را عامل شکست توطئه جهانی و جدایی صف ملّت از اغتشاشگران و اشرار دانسته، ضمن تجدید میثاق با رهبر مقتدر و مقتدای عظیم‌الشأن عزیزتر از جان‌مان، آمادگی تا پای جان خود برای اطاعت محض از فرامین معظم‌له به‌عنوان فصل‌الخطاب، تنها راه غلبه بر مشکلات و مایه عزت و سربلندی ملت و کشور اعلام می‌نماییم.

۲- دفاع حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)   از مصوبه سران قوا در موضوع مدیریت سوخت را که در واقع حمایت هوشیارانه از کیان نظام و کلیت قوای سه‌گانه کشور، که دو قوه آن برگرفته از رأی ملت می‌باشد دانسته و به‌عنوان مطالبه جدّی ملت، بررسی چرایی بی‌تدبیری در شیوه و زمان اجرای مصوبه و ضرورت ریشه‌یابی و شناسایی عناصر دخیل در این اقدام و پاسخگویی منطقی مسئولین را خواهانیم.

۳ـ با حفظ اتحاد و انسجام ملی و حضور آگاهانه در صحنه، مراتب نفرت و انزجار قلبی خود از جنایات نابخشودنی دشمنان کینه‌توز اسلام و مسلمین، به سرکردگی شیطان بزرگ آمریکا و ایادی زبون داخلی استکبار اعم از اشرار، منافقین، سلطنت‌طلبان و ورشکستگان سیاسی ذلت‌پیشه و حملات ددمنشانه به اماکن و قرآن سوزی رذیلانه را اعلام و از دستگاه‌ قضایی محاکمه فوری و اشد مجازات مسببین را خواهانیم.

۴ـ با اعتراض جدی نسبت به بی‌تدبیری صورت گرفته در نحوه و زمان اجرای افزایش نرخ بنزین آن هم در مقطع حساسی که با فتنه‌انگیزی استکبار و دولت‌های مرتجع منطقه، جبهه مقاومت و کشورهای پیرامونی ایران دستخوش التهابات بود و در داخل نیز تورم و گرانی بی‌سابقه ناشی از تحریم های ظالمانه و ضعف مدیریت، معیشت مردم را هدف قرار داده است، اهتمام واقع‌بینانه غیرشعاری در کاستن از آثار تورمی و گرانی کالا و خدمات ناشی از مصوبه اخیر و جبران خسارات آسیب‌دیدگان از اغتشاشات اخیر و توجه جدی به نظرات کارشناسان دلسوز انقلابی را وظیفه مسئولین می‌دانیم.

۵ـ با الهام از رهنمودهای گهربار مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اقتصاد مقاومتی، رونق تولید، خاتمه دادن به فرصت‌سوزی سال‌های اخیر، دل نبستن و چشم امید نداشتن به مذاکرات بی‌حاصل با بیگانگان و اتکا به توانمندی‌های مایه مباهات داخلی و نسل جوان متعهد انقلابی را وظیفه ذاتی مسئولین دانسته و هرگونه سهل‌انگاری و بی‌توجهی به آن را محکوم می‌نماییم.

۶ـ از دولت و شورای عالی فضای مجازی تقویت شبکه ملی اطلاعات، راه‌اندازی اینترنت ملّی و  محدودیت فعالیت رسانه‌های معاند مُخلّ امنیت و مصلحت کشور را خواهانیم.
منبع: مهر
ثبت: ۱۳۹۸/۹/۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: