نسخه چاپی

دایی: پارسال باید توپ طلای آسیا را به بیرانوند می‌دادند

سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس گفت: به نظرم علیرضا همین حالا هم برنده است و همین كه در جمع ۳ نامزد نهایی قرار گرفته، باارزش است.


به گزارش نما، علیرضا بیرانوند امروز در جشن بهترین‌های آسیا یکی از ۳ نامزد نهایی جایزه مرد سال قاره است. آخرین بار علی کریمی ۱۵ سال پیش این جایزه را به ایران آورد و البته ۲۰ سال پیش هم یک پرسپولیسی دیگر جایزه مرد سال آسیا (۱۹۹۹) را برده بود؛ علی دایی... به همین بهانه دیروز با علی دایی گپ زدیم.

۲۰ سال از روزی که شما برنده جایزه مرد سال آسیا شدید، می‌گذرد و حالا یک پرسپولیسی دیگر به نام بیرانوند در یک قدمی کسب این جایزه است...
اخبار ورزشی-من می‌دانم علیرضا چه زحمتی کشید تا به این جایگاه رسید. او هم در تیم ملی و هم در پرسپولیس درخشش فوق‌العاده‌ای داشت و به نظرم پارسال حقش بود این جایزه را به او بدهند. حقیقتش خودم فکر می‌کردم جایزه ۲۰۱۸ آسیا به علیرضا برسد و به نظرم شانس اول جایزه او بود. به هر حال آرزو می‌کنم امسال به عنوان نماینده ایران این جایزه را بگیرد.

البته اعلام شده شانس زیادی ندارد و گفته‌اند این جایزه را بازیکن دیگری می‌برد.
به نظرم علیرضا همین حالا هم برنده است و همین که در جمع ۳ نامزد نهایی قرار گرفته، باارزش است.

اگر علیرضا جایزه را بگیرد، می‌شود پنجمین ایرانی که مرد سال آسیا شده و البته به نوعی پنجمین پرسپولیسی.
این جایزه برای ایران است، جایزه‌ای که من گرفتم هم برای ایران بود و با این که پرسپولیسی بودم، شک ندارم استقلالی‌ها هم از جایزه‌ای که در آسیا گرفتم خوشحال شدند. رقابت استقلال و پرسپولیس متعلق به داخل ایران است، ولی وقتی در آسیا استقلال افتخار می‌آورد، پرسپولیسی‌ها هم خوشحال می‌شوند و تردید ندارم اگر یک پرسپولیسی هم در آسیا جایزه بگیرد، طرفداران استقلال هم خوشحال خواهند شد، چون اعتبارش برای ایران است.

این روز‌ها کالدرون در پرسپولیس و ویلموتس در تیم ملی شرایط خوبی ندارند و شایعه شده شما یکی از گزینه‌های جانشینی آن‌ها هستید.
نه، اصلاً.

یعنی مذاکره‌ای با مدیران پرسپولیس یا مسئولان فدراسیون نداشتید؟
هیچ پیشنهادی نه از جانب پرسپولیس به من داده شده و نه از طرف فدراسیون فوتبال برای تیم ملی...

مسی هم در آستانه دریافت توپ طلای ششم است. فکر می‌کنید بازیکن مورد علاقه‌تان جایزه بگیرد؟
در خبر‌ها خواندم مسی انتخاب شده، فکر می‌کنم شایستگی‌اش را هم نشان داد و یک‌تنه بار بارسلونا را به دوش کشید. خارج از این بحث که من به مسی علاقه دارم، فکر می‌کنم امسال شایسته‌ترین فرد برای بردن توپ طلاست.

۱۳۹۸/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: