نسخه چاپی

ویلموتس نتوانست به بازیكنان تیم ملی اقتدار ببخشد

كارشناس فوتبال كشورمان گفت: انتخاب فدراسیون فوتبال برای تعیین سرمربی تیم ملی در دوره‌های گذشته رضایت بخش نبود.


به گزارش نما، ابراهیم قاسم پور کارشناس فوتبال کشورمان گفت: در حال حاضر با جابجایی سر مربی تیم ملی فوتبال مخالف هستم، زیرا در صورتی که سرمربی خارجی انتخاب شود امکان دارد نسبت به فوتبال ملی و منطقه شناختی نداشته باشد و فوتبال با تزلزل روبرو خواهد شد.

اخبار ورزشی-او ادامه داد: البته کمیته فوتبال و فدراسیون نیز به جمع بندی کلی برای انتخاب سرمربی خواهند رسید و اگر سرمربی قرار باشد تغییر کند، از نظر من باید فوتبال تیم ملی و منطقه را به خوبی بشناسد.

قاسم پور با اشاره به شنیده‌هایی که گفته شده امکان انتخاب برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی وجود دارد، افزود: عقیده دارم که برانکو عملکرد جدیدی برای تیم ملی کشورمان ندارد، ولی برای دوره کوتاه اگر قرار باشد جایگزین ویلموتس شود مورد مناسبی است.

او با اشاره به انتخاب سرمربی برای کشورمان ادامه داد: کسی که برای سرمربی گری تیم ملی انتخاب می‌شود باید فوتبال کشور و منطقه را به خوبی بشناسد.

کارشناس فوتبال با بیان اینکه می‌شود با مربی داخلی در کشور به پیشرفت برسیم گفت: در کشورمان افرادی هستند که در زمینه مربی گری تبحر و استعداد دارند. همانطور که در زمان قبل از انتخاب سرمربی‌های خارجی توانستیم با سرمربی ایرانی به کسب افتخارات برسیم، در صورتی که زمان کی روش نتوانستیم شاهد کسب یک جام هم باشیم.

​قاسم پور ادامه داد: مربی داخلی شناخت کاملی نسبت به فوتبال و خصوصیات روحی بازیکنان و فوتبال منطقه دارد. در بازی‌های گذشته تیم ملی فوتبال کشورمان شاهد شکست بودیم و این در صورتی است که مربی‌ها خارجی بودند.

او افزود: انتخاب فدراسیون برای تعیین سرمربی‌ها طی چندسال نشان داد که نمی‌شود به مربی‌های خارجی تکیه کرد، زیرا که عملکرد ضعیفی داشتند.

قاسم پور ادامه داد: با حمایت فدراسیون فوتبال می‌شود مربی داخلی را انتخاب کرد که عملکرد تیم را در مسابقات بهتر کند.

کارشناس فوتبال افزود: سرمربی ایرانی با حقوق پایین‌تر و امکانات کمتر نسبت به گزینه های خارجی، توانسته در طی سال‌های گذشته نتایج بهتری ارائه دهد.

او ادامه داد: اگر به هشت سال فعالیت کی روش نگاه کنیم، شاهد این موضوع خواهیم بود که در مدت زمان سرمربی گری او هیچ جامی برای تیم ملی دریافت نشد و دو دوره جام ملت‌ها را نیز از دست دادیم.

قاسم پور افزود: عملکرد بازیکنان تیم ملی در بازی‌های اخیر با تیم‌های عراق و بحرین ضعیف و رضایت بخش نبود و طبیعی است که بیان کنیم بازیکنان خوب بازی نکرده اند.

او افزود: بازیکنان گویا هیچ انگیزه و برنامه‌ای برای رسیدن به گل نداشتند. این نتایج نشان می‌دهد فوتبال ما، تاکتیک خاص و روند رو به رشدی ندارد.

قاسم پور با اشاره به تفاوت سرمربی گری کی روش و ویلموتس گفت: در زمان سر مربی گری کی روش، بازیکنان از لحاظ عملکرد، دوندگی و تلاش بیشتری برای رقابت با تیم حریف داشتند و این خصوصیاتی بود که کی روش خود به بازیکنان انتقال می‌داد، در صورتی که ویلموتس تا کنون نتوانسته بازیکنان را تقویت کند.

او افزود: البته اینکه ویلموتس مدت کوتاهی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده، ولی کی روش زمان طولانی تری نسبت به او بوده شاید توجیه کننده باشد، اما کی روش از همان شروع کار اقتدار خود را نشان داد و بازیکنان با روحیه و تلاش بیشتری بازی می‌کردند.

کارشناس فوتبال گفت: اکنون زمان مناسبی برای بلاتکلیفی در انتخاب سرمربی نیست و مطرح کردن این موضوع دیر است و اگر قرار به انتخاب سرمربی باشد هر چه سریع‌تر تصمیم گیری شود.

۱۳۹۸/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: