نسخه چاپی

مقام كویتی: نشانه‌های آرامش پیرامون پرونده هسته‌ای ایران دیده می‌شود

معاون وزیر خارجه كویت كه خبر داد، نشانه‌هایی از حل بحران روابط در میان كشورهای عربی منطقه دیده می‌شود، گفته نشانه‌هایی هم از آرامش درباره پرونده هسته‌ای ایران دیده می‌شود.


به گزارش نما، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت ، یکشنبه شب پس از حضور در مراسم روز ملی رومانی در سفارت این کشور در کویت، در خصوص برخی مسائل منطقه اظهارنظر کرد.

اخبار سیاسی- الجارالله در پاسخ سوالی درباره ایران گفت، «بعد از چند ماه که شاهد افزایش تنش زیاد بودیم، اکنون نشانه‌هایی از آرامش پیرامون پرونده هسته‌ای ایران دیده می‌شود».

او توضیح بیشتری نداد که مقصود او از پرونده هسته‌ای، تنش‌ها و اتفاقات اخیر در ماه‌های گذشته در منطقه است که در نتیجه خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است یا مسائل دیگر.

این مقام کویتی با اشاره به عُمان نیز گفت که «تلاش‌های عمانی‌ها در این خصوص نیز قابل تقدیر است».

الجارالله همچنین در پاسخ به سوالی دیگر درباره طرح «ابتکار صلح هرمز » که ایران به کشورهای منطقه پیشنهاد کرده نیز گفت، «کویت به این طرح‌ها که برای حفظ امنیت و ثبات منطقه خلیج [فارس] و عبور از تنش اخیر در منطقه ارائه می‌شود، به دید مثبت نگاه می‌کند».

این مقام کویتی همچنین از نزدیک بودن حل بحران روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس (عربستان و قطر) خبر داد و گفت که قرار است اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس در عربستان برگزار شود و اکنون نشانه‌هایی مثبت از این هست که اختلافات رو به پایان است.

عربستان، امارات، بحرین و مصر از ژوئن 2017 به دلیل اختلافات سیاسی میان ریاض و دوحه، روابط خود با قطر را قطع کردند. عربستان و امارات و بحرین این کشور را با بستن حریم‌های هوایی و زمینی خود در محاصره قرار دادند و بحران روابط تا امروز ادامه یافته است.

۱۳۹۸/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: