نسخه چاپی

ثبت نام ۷۸۹ نفر در روز اول ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم

دبیرستاد انتخابات كشور گفت: مجموعا ۹۵۶ نفر به ستاد های ثبت نام مراجعه كردند كه ثبت نام ۷۸۹ نفر نهایی شده و پرونده ۱۶۷ نفر در حال بررسی در ستاد ثبت نام است.


به گزارش نما سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در پایان روز اول ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس یازدهم، در خصوص آخرین تعداد افراد ثبت نام کننده برای کاندیداتوری در این انتخابات، اظهار داشت: مجموعا ۹۵۶ نفر به ستاد های ثبت نام مراجعه کردند که ثبت نام ۷۸۹ نفر نهایی شده و پرونده ۱۶۷ نفر در حال بررسی در ستاد ثبت نام است. طبق این خبر دبیر ستاد انتخابات کشور بیان کرد: از تعداد ۷۸۹ نفر ۷۲۶ نفر مرد (معادل ۹۲ درصد) و ۶۳ نفر (معادل ۸ درصد) زن هستند. بر اساس این خبر وی افزود: بیشترین ثبت نام در تهران با ثبت نام ۲۲۱ نفر و کمترین ثبت نام در استان کهگیلویه و بویراحمد با ثبت نام ۶ نفر بوده است.

به گزارش اخبار روز سایت شهر خبر نظام ملک‌شاهی معاون سیاسی فرمانداری تهران امروز در جمع خبرنگاران درباره ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: خوشبختانه تاکنون مشکل خاصی در رابطه با ثبت نام داوطلبان نداشتیم. بر اساس اخبار روز معاون سیاسی اجتماعی تهران یادآو رشد: مراجعه کنندگان حتما به اطلاعیه‌های اعلام شده از سوی وزارت کشور درخصوص ثبت نام توجه کنند و اصل و کپی مدارک لازم را به همراه داشته باشند. بر اساس این خبر ملکشاهی در خصوص میانگین سنی ثبت نام کنندگان نیز گفت: جوانترین متقاضی ثبت نام در روز گذشته ۳۰ سال داشت و مسن‌ترین آن‌ها نیز ۷۵ ساله بود. طبق آخرین اخبار وی تصریح کرد: پیش بینی می‌کنیم در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بیش از سه هزار نفر ثبت نام کنند و توصیه می‌کنیم داوطلبان زودتر برای ثبت نام مراجعه کنند و کار را به روز‌های پایانی محدود نکنند. طبق آخرین اخبار وی در پایان افزود: از صبح امروز تاکنون تنها ۳۸ نفر مراجعه کردند و روز گذشته ۲۲۲ نفر در مجموع در وزارت کشور و در فرمانداری از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ثبت نام کردند.

به گزارش بخش آخرین اخبار از سایت شهر خبر عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، روز دوشنبه در توییتر خود نوشت: از دیروز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی آغاز شد. مرور مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قانون انتخابات توصیه می‌شود. علاوه بر داشتن شرایط قانونی، دارا بودن شایستگی و توان انجام وظایف خطیر نمایندگی از جمله ضروریات عقلی است. بر اساس اخبار سیاسی شهر خبر ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به موضوع شرایط انتخاب‌شوندگان هنگام ثبت‌نام اشاره کرده است. ماده ۲۹ هم شامل اشخاصی است که به‌واسطۀ مقام و شغل خود از داوطلب‌شدن محروم‌ هستند و ماده ۳۰ این قانون هم به افراد و اشخاصی اشاره می‌کند که به واسطه عملکرد گذشته و حال خود از داوطلب‌شدن نمایندگی مجلس محروم‌ شده‌اند. کسانی‌که در جهت تحکیم مبانی رژیم سابق نقش مؤثر داشته‌اند، ملاکیــن بزرگ که زمین‌های موات را به‌نـام خود ثبت داده‌اند. وابستگان تشکیلاتی و هواداران احزاب، سازمان‌ها و گروه‌هایی که غیرقانونی‌بودن آن‌ها از طرف مقامات صالحه اعلام شده است و کسانی‌که به جرم اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران محکوم شده‌اند؛ بخشی از افراد و گروه‌هایی هستند که بر اساس ماده ۳۰ قانون انتخابات نمی‌توانند نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شوند.

به گزارش اخبار روز سایت شهر خبر سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: با توجه به اینکه یکی از شرایط لازم ثبت نام داوطلبان برای انتخابات مجلس شورای اسلامی داشتن کارت ملی هوشمند است، افرادی که داوطلب شرکت در انتخابات مجلس هستند و کارت ملی هوشمند ندارند می‌توانند با همان رسید کارت ملی هوشمند روند ثبت نام خود را بدون مانع انجام دهند. همچنین بر اساس اخبار روز سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: درصورتی که افراد فاقد رسید کارت ملی هوشمند هم باشند؛ با مراجعه به مراکز ثبت احوال و دفاتر پیشخوان می‌توانند دوباره رسید کارت ملی هوشمند دریافت کنند.

۱۳۹۸/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: