نسخه چاپی

استقبال مردم از طرح دوگانه سوز كردن خودرو‌ها

تقی خانی گفت: طی روز‌های گذشته میزان استقبال از دوگانه سوز كردن خودرو به دلیل تمایل مردم به استفاده از سوخت ارزانتر سیر صعودی داشته است و در صورت توسعه سوخت گاز طبیعی مصرف بنزین كاهش خواهد یافت.


به گزارش نما، وحید تقی خانی دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد اظهار کرد: اجرای مصوبه جدید شورای عالی اقتصاد که با پیشنهاد وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه برای ارائه تسهیلات به مردم جهت گازسوز کردن خودرو‌ها صورت گرفته است، آثار بسیار مثبتی را به دنبال خواهد داشت.

اخبار اقتصادی- دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران تصریح کرد: امروزه استفاده از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت جایگزین در برخی از کشور‌ها رایج است و نیاز است این موضوع به عنوان یک راهبرد در کشور به صورت جدی دنبال شود و تا کنون پیشرفت‌های خوبی در این حوزه داشتیم.

وی بیان کرد: جایگزینی گاز طبیعی از سال ۱۳۸۰ در کشور شروع و اقدام‌های موثری در این زمینه انجام شده است، تولید مخازن با استفاده از مواد هوشمند، کامپوزیت‌های پلیمری با هدف سبک سازی و ایمن سازی مخازن و تولید کیت‌های الکترونیکی برای دوگانه سوز کردن خودرو‌های با پایه گاز سوز، تولید خودرو‌های داخلی با پایه گازسوز و نیز افزایش تعداد ایستگاه‌های سوخت رسانی از جمله پیشرفت‌های کشور در این حوزه است.

دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران ابراز کرد: استفاده از سوخت‌های جایگزین با هدف کاهش آلودگی های زیست محیطی در دستور کار گرفته است و در این میان سوخت طبیعی کمترین آلایندگی را دارد و تا حدود ۲۵ درصد کاهش گاز‌های گلخانه‌ای را به همراه دارد.

وی ادامه داد: طی روز‌های گذشته میزان استقبال از دوگانه سوز کردن خودرو به دلیل تمایل مردم به استفاده از سوخت ارزانتر سیر صعودی داشته است و در صورت توسعه سوخت گاز طبیعی مصرف بنزین کاهش خواهد یافت.

تقی خانی بیان کرد: استفاده از سوخت جایگزین گاز رویکرد صحیحی است می‌تواند ضمن صرفه جویی در مصرف بنزین، درآمد‌های دولت را از طریق صادرات سوخت افزایش دهد.

دبیر کل فدراسیون صنعت نفت ایران ابراز کرد: استفاده از سوخت‌های جایگزین و پاک مانند گاز طبیعی می تواند به کاهش هزینه‌های حمل و نقل عمومی و تاثیر گذاری مثبت بر اقتصاد کشور تاثیر بگذارد.

تقی خانی در پایان گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه به خوبی در طرح استفاده از سوخت‌های جایگزین در حال شکل گیری است که حاصل این تعامل می‌تواند به کاهش هزینه‌ها و افزایش رفاه مردم و بالا رفتن سطح اشتغال در کشور منجر شود.

۱۳۹۸/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: