نسخه چاپی

برداشت سیاسی از یك قهر فوتبالی!

عکس خبري -برداشت سياسي از يک قهر فوتبالي!

10 و 12 دقیقه صبح دوشنبه 18 آذر ماه رسانه‌ها تیتر زدند: «مربی ایتالیایی آبی‌های پایتخت، قراردادش را فسخ و از ایران رفت!»

10 و 12 دقیقه صبح دوشنبه 18 آذر ماه رسانه‌ها تیتر زدند: «مربی ایتالیایی آبی‌های پایتخت، قراردادش را فسخ و از ایران رفت!» «آندره‌آ استراماچونی» در حالی با این بهانه که باشگاه استقلال دو ماه است دستمزد او را پرداخت نکرده، تهران را به مقصد آنکارا ترک کرد که این تیم تنها چند ساعت بعد باید در چارچوب هفته چهاردهم لیگ برتر(جام خلیج‌فارس) به مصاف پیکان تهران می‌رفت. همین موضوع کافی بود تا دقایقی پس از انتشار این خبر هواداران خشمگین استقلال که پس از مدت‌ها تیم‌شان با این سرمربی ایتالیایی بر روی ریل پیروزی قرار گرفته بود و پس از ماه‌ها توانسته بود به شکل موقت بر صدر جدول تکیه بزند، در برابر ساختمان فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش تجمع کنند و خواستار بازگرداندن استراماچونی به کشور شوند. اعتراضاتی که سبب استعفای مدیرعامل باشگاه استقلال و بسیج شدن تمام مسئولان در وزارت خارجه، وزارت ورزش و حتی مجلس برای بازگرداندن سرمربی اروپایی این تیم شد.
اما فراتر از حواشی فوتبالی و قهر، بهره‌برداری عجیب از نپرداختن دستمزد سرمربی استقلال بود، برخی رسانه‌ها به سرعت این ماجرا را به لوایح چهارگانه و تصویب نشدن FATF ربط دادند و تلاش کردند از خشم و احساسات هواداران فوتبال به منظور اهرمی برای فشار در زمینه تصویب این لوایح بهره ببرند! در حالی که آنچه موجب پرداخت نشدن مطالبات این مربی شد، تصویب نشدن لوایح چهارگانه نیست؛ بلکه تحریم‌های بانکی و مالی علیه کشورمان است؛ موضوعی که همان رسانه‌ها کمترین اشاره‌ای به آن نداشته‌اند.
هرچند با گذر زمان مشخص شد اصل ماجرای استعفا و قهر مربی ایتالیایی چندان با مسئله دریافت مطالبات هم مرتبط نبوده و گویا اقدامی برای جابه‌جایی افراد در داخل باشگاه بوده است؛ چنانکه استراماچونی درباره حضور مجددش در تهران گفته است: «من با کاپیتان تیم صحبت کردم. همه در تلاش هستند. سیاستمداران و حتی سفارت ایتالیا در ایران تلاش می‌کنند. اگر فرد اشتباهی (مقصر) برود، آماده‌ام که همین صبح فردا به ایران برگردم.»

منبع:بصیرت

۱۳۹۸/۹/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: