نسخه چاپی

كره شمالی: آزمایش مهمی در مركز پرتاب ماهواره انجام داده‌ایم

كره شمالی امروز شنبه اعلام كرد كه آزمایشی بسیار مهم در مركز پرتاب ماهواره این كشور انجام داده است.


به گزارش نما، کره شمالی امروز شنبه اعلام کرد که آزمایشی حیاتی یا بسیار مهم در مرکز پرتاب ماهواره این کشور انجام داده است.

اخبار بین‌الملل- بنا به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی این آزمایش روز جمعه در راستای «تقویت بازدارندگی راهبردی و هسته‌ای» این کشور انجام شد.

پیونگ یانگ روز یکشنبه گذشته نیز اعلام کرده بود که یک آزمایش «بسیار مهم» در سایت «سوهائه»، مرکز پرتاب ماهواره در شمال غرب این کشور انجام داده است.

آزمایش روز جمعه که کره شمالی آن را «موفقیت آمیز» توصیف کرده نیز در مرکز پرتاب ماهواره «سوهائه» انجام شده است. مقامات آمریکایی پیش از این گفته بودند که پیونگ یونگ وعده داده است مرکز پرتاب ماهواره «سوهائه» را تعطیل خواهد کرد.

سخنگوی آکادمی ملی علوم دفاعی کره شمالی به خبرگزاری دولتی این کشور گفته است: «از موفقیت ها در زمینه های پژوهشی در راستای بهبود بازدارندگی راهبردی و هسته ای استفاده خواهد شد.»

در گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی اشاره ای به نوع آزمایش صورت گرفته نشده است.

پیونگ یانگ در حالی طی یک هفته دو آزمایش در مرکز «سوهائه» انجام داده است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پیش از این هشدار داده بود که واشنگتن تا پایان سال جاری میلادی برای انعطاف در برابر کشورش و از سرگیری مذاکرات دوجانبه فرصت دارد.

رهبر کره شمالی تهدید کرده است که در صورت عدم انعطاف آمریکا برای از سرگیری مذاکرات بین دو کشور «مسیر جدیدی» را در پیش خواهد گرفت.

کره شمالی به طور مشخص تاکید می کند که آمریکا باید از خواسته خود مبنی بر «خلع سلاح هسته ای پیونگ یانگ به صورت یکجانبه» صرف نظر کند.

از سوی دیگر استیون بیگن، نماینده آمریکا در امور کره شمالی قرار است روز یکشنبه برای گفتگو با مقام های کره جنوبی وارد سئول ، پایتخت این کشور شود. چند مقام اطلاعاتی ایالات متحده روز جمعه به مجله تایم گفته بودند که با توجه به شواهد به دست آمده به نظر می رسد که کره شمالی برای یک آزمایش موشک بالستیک دور برد آماده می شود.
ثبت: ۱۳۹۸/۹/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...