نسخه چاپی

ایران همیشه آمادگی خود را برای حل مناقشات با عربستان اعلام كرده است

سخنگوی كمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی همیشه اعلام آمادگی كرده كه می‌تواند مناقشات را با مذاكره و گفت‌وگو حل كند؛ بنابراین امیدواریم كه سفر عمران خان در جهت كاهش مناقشات میان ۲ كشور مفید باشد.


به گزارش نما، سید حسین نقوی حسینی به سفر روزهای آینده عمران خان ، نخست وزیر پاکستان به عربستان اشاره کرد و گفت: پاکستان یکی از همسایگان بزرگ جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و روابط این 2 کشور هم در طول انقلاب اسلامی بسیار مناسب بوده است.

اخبار سیاسی- وی در ادامه افزود: زمینه‌های مراودات زیادی در بین 2 کشور ایران و پاکستان وجود دارد که باعث می‌شود تا تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را تقویت کند به همین جهت عمران خان تلاش می‌کند تا بین مناقشات ایران و کشورهای همسایه نقش آفرینی ایفا کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار کرد: عربستان از کشورهایی بوده که با ما روی مسائل گوناگون مناقشاتی دارد و احتمالا نخست وزیر پاکستان در سفر خود به پاکستان پیرامون همین مسائل و کاهش التهابات بین 2 کشور صحبت خواهد کرد.

نماینده مردم ورامین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از طرح چنین مباحثی استقبال می‌کند و همیشه هم اعلام آمادگی کرده که می‌تواند مناقشات را با مذاکره و گفت‌وگو حل کند؛ بنابراین امیدواریم که سفر عمران خان در جهت کاهش مناقشات میان 2 کشور مفید باشد.

۱۳۹۸/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: