نسخه چاپی

تلاش برای بازداشت «قیصاری»؛ درگیری در مزارشریف ادامه دارد

عملیات نیروهای دولتی برای بازداشت یكی از فرماندهان نزدیك به ژنرال «دوستم» معاون اول رئیس جمهور افغانستان از شب گذشته در مزارشریف ادامه دارد.


به گزارش نما، «عادل شاه عادل» سخنگوی پلیس «بلخ» گفت که به حکم دادگاه و برای بررسی شکایت‌های مردمی عملیات بازداشت «نظام‌الدین قیصاری» در شهر مزارشریف آغاز شده است.

اخبار بین‌الملل- نیروهای امنیتی نیمه شب گذشته برای بازداشت قیصاری به محل اقامت وی رفته بودند اما افراد وابسته به قیصاری با گشودن آتش بر نیروها از بازداشت وی جلوگیری کرده‌اند.

محل اقامت قیصاری در منطقه «عزیزآباد» واقع در منطقه پنجم مزارشریف تحت محاصره نیروهای امنیتی قرار داشته و درگیری‌ها نیز همچنان جریان دارد.

سخنگوی پلیس بلخ تصریح می‌کند که دادگاه حکم بازداشت وی را صادر کرده و به هر ترتیبی این اقدام صورت خواهد گرفت.

«نظام‌الدین قیصاری» معاون ویژه ژنرال دوستم در فاریاب بود که تیر ماه سال گذشته توسط نیروهای ریاست امنیت ملی افغانستان بازداشت شد و دی ماه نیز بطور مشروط آزاد شد.

سخنگوی دادستانی کل افغانستان در این باره گفته بود که قیصاری به شرط ارائه ضمانت تا زمان بررسی کامل اتهامات وارده از زندان آزاد می‌شود اما تا آن زمان ممنوع الخروج بوده و نمی‌تواند به عنوان فرمانده پلیس محلی در فاریاب ایفای وظیفه کند.

اتهامات قیصاری شامل تلاش برای جذب افراد مسلح غیرمسئول، غصب زمین، زورگویی و آزار و اذیت مردم است.

این فرمانده محلی اخیراً نیز مخالفتش را با ژنرال دوستم اعلام کرده و در انتخابات ریاست جمهوری نیز از «رحمت‌الله نبیل» اعلام حمایت کرده بود.

۱۳۹۸/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: