نسخه چاپی

مسئولان فرهنگی و اجتماعی پاسخگویی دقیق به رسانه ها داشته باشند

عکس خبري -مسئولان فرهنگي و اجتماعي پاسخگويي دقيق به رسانه ها داشته باشند

دیركل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: مسئولین اجتماعی و فرهنگی به رسانه‌ها در زمینه آسیب‌های اجتماعی پاسخگویی دقیق داشته باشند.

به گزارش نما به نقل از مهرعباسعلی بهاری صبح سه‌شنبه در در نشست تخصصی نقش رسانه‌ها در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی اظهارکرد: در حوزه آسیب‌های اجتماعی نقش رسانه‌ها به واسطه ارتباط دو سویه بین مردم و مسئولین از تأثیرگذاری فراوانی برخوردار است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه رسانه‌ها رکن چهارم دموکراسی هستند، بیان‌کرد: قصد و هدف ما پررنگ‌کردن و غنی‌تر کردن صفحات فرهنگی و اجتماعی مطبوعات و رسانه‌ها در خراسان‌جنوبی است.

بهاری ادامه‌داد: برخی از مردم از قوانین مرتبط با آسیب‌های اجتماعی خبر ندارند و از این جهت پدری در ملأ عام با این طرز نگاه که اختیار فرزندم را دارم به شیوه‌های مختلف او را آزار می‌دهد در حالی که قوانین چنین اجازه‌ای به او نمی‌دهد.

وی افزود: خبرنگاران زوایای پنهان آسیب‌های اجتماعی را با صراحت بیان می‌کنند و از این جهت اگر خبرنگاری گزارشی در حوزه آسیب اجتماعی تهیه کرد که به هر دلیل چون التهاب آفرینی در جامعه تمایل به نشر آن نداشت، حتماً به ما منتقل کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: مسئولین اجرایی و فرهنگی باید به رسانه‌ها در زمینه آسیب‌های اجتماعی پاسخگویی دقیق داشته باشند.

بهاری اظهارکرد: البته درخواست ما از رسانه‌ها و خبرنگاران این است که در زمینه آسیب‌های اجتماعی مواردی چون سخن گفتن با سند، حفظ حرمت و کرامت مردم را مراعات کنند تا زحمات آنان دچار حاشیه نشود.

وی بیان‌کرد: هر چه قدر ما از خبرنگاران تقدیر و سپاسگزاری کنیم پاسخی برای زحمات عدیده آنان در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی نخواهد شد ولی با تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه اجتماعی می‌خواهیم پیام «زحمات شما از چشم ما پنهان نمی‌ماند» را منتقل کنیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: اگر رسانه‌ها گزارش‌های خود در حوزه آسیب‌های اجتماعی خاص را به پیوست یک نامه به دفتر امور اجتماعی منتقل کنند بی‌شک پاسخگویی لازم را دریافت خواهند کرد.

بهاری یادآورشد: هر چند ما در دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی و استاندار گزارش‌های رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب را رصد می‌کنیم.

ثبت: ۱۳۹۸/۱۰/۲۴

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: