نسخه چاپی

حمایت مشاور امنیت ملی آمریكا در دولت اوباما از ترور سردار سلیمانی

مشاور امنیت ملی آمریكا در دولت اوباما دستور ترامپ برای به شهادت رساندن سردار سلیمانی به دست ارتش تروریست این كشور را درست خوانده و از آن حمایت كرد.


به گزارش نما، جیمز جونز، مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت باراک اوباما تصمیم دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور آمریکا را برای صدور دستور به شهادت رساندن سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست ارتش تروریست آمریکا درست خوانده و از آن حمایت کرد.

اخبار سیاسی- مشاور امنیت ملی آمریکا در دولت اوباما در نشستی در ابوظبی، گفت: «آنچه این دولت در ارتباط با سلیمانی انجام داد، کاملا درست بود.»

این مقام دولت پیشین آمریکا مدعی شد: «ترور سلیمانی گامی قدرتمند بود. خواهیم دید که به کجا می‌رسد. آن منطقه، منطقه‌ای پیچیده است، اما فکر می‌کنم تاریخ به ما نشان خواهد داد که این اقدام درستی بوده است.»

این ژنرال سابق ارتش آمریکا ترور سردار سلیمانی را عامل تغییر صحنه بازی توصیف کرد و تلویحا از ساقط شدن یک فروند هواپیمای مسافربری در ایران و همچنین ناآرامی‌های پراکنده در ایران نیز استقبال کرد و مدعی شد که این تحولات می‌تواند به تغییر نظام سیاسی در ایران کمک کند.

جونز گفت: «شاید از نظر سیاسی صحبت کردن در این رابطه درست نباشد، اما باید در این رابطه فکر کنید.»

آمریکا بامداد روز جمعه ۱۳ دی ماه با حمله هوایی به فرودگاه بغداد سردار سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس و ۱۰ تن دیگر از جمله فرمانده نیرو‌های بسیج مردمی عراق را به شهادت رساند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس خبری رسما اعلام کرد به دستور مستقیم او عملیات انجام شد.

آمریکا مدعی است ترور سردار سلیمانی یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از درگیری نظامی و محافظت از نیرو‌ها و منافع خود در منطقه بوده است.


۱۳۹۸/۱۰/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: