نسخه چاپی

واكنش محسن به فایل صوتی فائزه

محسن هاشمی، فرزند ارشد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت به سخنان خواهرش، فائزه هاشمی علیه نظام و رهبری واكنش نشان داد.به گزارش نما محسن هاشمی، فرزند ارشد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نسبت به سخنان خواهرش، فائزه هاشمی علیه نظام و رهبری واکنش نشان داد. او در حاشیه جلسه شورای شهر تهران، در جمع خبرنگاران گفت: «در شرایطی که ایران در معرض چالش‌ها و بحران‌های همزاد و هم‌افزا قرار دارد، تضعیف رهبری به عنوان محور اداره کشور، برخلاف مصالح ملی است و سیره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز همواره بر حمایت و تقویت رهبری چه در دوران امام خمینی و چه در دوران رهبری آیت‌الله خامنه‌ای بوده است. اگر قرار است مشکلات کنونی کشور، به طریقه درست و عاقلانه‌ای حل شود، باید توانمندی و وجاهت ارکان قانونی کشور را حفظ کنیم و با همان استدلالی که تضعیف رئیس جمهور یا مجلس به زیان ایران است، تضعیف رهبری برای ایران زیان‌بارتر خواهد بود.» او این را هم توضیح داد که «خواهرم با هیچ رسانه خارجی مصاحبه نکرده و صحبت‌هایی که از فائزه منتشر شد یک مصاحبه نیست بلکه در یک مهمانی، خواهرم صحبت خصوصی کرده و به نظر می‌رسد کسی صدای او را ضبط کرده باشد.»

بی‌بی‌سی هم البته مدعی مصاحبه با فائزه هاشمی نشده و اظهاراتی را که نقل کرده، «یک فایل صوتی» دانسته که «به دست بی‌بی‌سی رسیده است». او در این فایل صوتی به شدت از رهبری انتقاد کرده و حتی خواستار کناره‌گیری ایشان شده است!

این اولین بار نیست که مهمانی‌های خصوصی فائزه هاشمی خبرساز می‌شود. او چندین بار چه در زمان حیات پدرش و چه پس از درگذشت مرحوم هاشمی، دیدار‌هایی با چهره‌های بهایی در ایران داشت که جنجال‌آفرین و با انتقادات زیادی مواجه شد. این انتقادات تا جایی مطرح شد که سید مهدی طباطبایی روحانی حامی هاشمی رفسنجانی در واکنش به این اقدام فائزه هاشمی گفت: «من هم ماجرای دیدار خانم فائزه هاشمی را شنیدم و یقین نکردم، این موضوع برایم سنگین بود و من متعجب شدم که چطور می‌شود شخصی که سوابق بهاییت را می‌داند و فرزند عالم و مفسر قرآنی، چون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است که خودش از مبارزان در مسیر انقلاب و دلسوز نظام است این کار را کرده، ولو به اینکه دوستی باشد یا ملاقات باشد.» در همان زمان رسانه‌ها از قول هاشمی در پی انتشار خبر دیدار دخترش با چند نفر از عناصر فرقه ضاله بهاییت، آوردند که «فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.» با این حال فائزه هاشمی در گفتگو با یورونیوز تأکید کرد که «نه تنها اقدامش اشتباه نبوده و از آن پشیمان نیست، بلکه نظام به بهاییان ظلم کرده است.»

۱۳۹۸/۱۰/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: