نسخه چاپی

دستور تخلیه روستاهاصادر شد

عکس خبري -دستور تخليه روستاهاصادر شد

رئیس كل دادگستری هرمزگان گفت: دستور تخلیه روستاهای مجاور با سیل صادر شد.

به گزارش نما ،علی صالحی پیش از ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: به دنبال وقوع سیلاب در شرق هرمزگان و صدور دستور ویژه ریاست محترم قوه قضائیه، امدادرسانی به مردم سیل زده شهرستان‌های بشاگرد و جاسک در حال انجام است و دستگاه قضائی استان هرمزگان تا زمان عادی شدن شرایط در آماده باش کامل به سر می‌برد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهارداشت: در پی دستور ویژه ریاست محترم قوه قضائیه به منظور تعامل و هماهنگی همه جانبه مراجع قضائی با دستگاه‌های ذیربط به ویژه هلال احمر و نیروی انتظامی برای رسیدگی فوری به مشکلات مردم و تأمین امنیت و آرامش خانواده‌های درگیر حادثه سیل در شرق استان هرمزگان، دستگاه قضائی استان با تشکیل کار گروه ویژه و بسیج تمامی امکانات در همان لحظات اولیه اقدام به مشارکت در روند امدادرسانی و صدور دستورات قضائی ویژه در این رابطه نموده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه دستورات لازم به رؤسای حوزه‌های قضای درگیر سیل به ویژه دو شهرستان جاسک و بشاگرد ابلاغ شده است، خاطرنشان کرد: با دستور قضائی و تصویب شورای تأمین شهرستان‌های جاسک و بشاگرد، تمامی روستاهای درگیر سیل تخلیه شده و ساکنین آنها به اردوگاه‌های موقت منتقل شده اند.

وی همچنین از استمرار امدادرسانی زمینی و هوایی به مناطق سیل زده شرق هرمزگان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر به دلیل مسدود شدن راه‌های ارتباطی، سه فروند بالگرد هلال احمر، ارتش و سپاه در حال انجام عملیات امدادرسانی هوایی می‌باشند و قایق‌های تندرو سپاه نیز در مجاورت ساحل جاسک مستقر شده اند.

وی ضمن تأکید بر لزوم توزیع به موقع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان سیل اخیر اظهار کرد: تا کنون بر اساس گزارش جمعیت هلال احمر، بیش از ۸۵۰ بسته مواد غذایی ۷۲ ساعته و ۲۰۰ شل آب معدنی جهت توزیع بین مناطق کوهستانی شهرستان جاسک شامل جگین بالا و روستاهای توابع، حوزه پرکوه، نوگین، گیشدان و جانوری به وسیله بالگرد ارسال شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خاطرنشان کرد: جمع آوری اقلام ضروری و مایحتاج سیل زدگان با مشارکت خیرین و مردم تحت نظارت دادگستری شهرستان‌های جاسک و بشاگرد همچنان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: با هماهنگی و هم افزایی دستگاه قضائی استان و ادارات راهداری و برق و جمعیت هلال احمر، از مجموع ۴۸ روستای بدون برق ۳۱ روستا برق دار شده اند و برق ۱۸ روستای دیگر به محض فروکش کردن رودخانه جگین وصل خواهد شد.

این مقام قضائی همچنین با اعلام اینکه دستورات لازم به نیروی انتظامی و بسیج به منظور حفظ امنیت و نظم عمومی در مناطق سیل زده داده شده است، اظهارداشت: تأکیدات لازم به اداره راهداری شهرستان جاسک جهت بازگشایی محورهای مواصلاتی این شهرستان و روستاهای هم جوار صورت گرفته است تا ضمن ایمن سازی مسیرها در اسرع وقت، امکان تردد وسائط نقلیه فراهم گردد.

صالحی در ادامه ضمن تذکر و هشدار جدی به دستگاه‌های مسؤول، از آنان خواست با پیش بینی مسیرهای هدایت سیلاب و احداث و بازسازی استحکامات و سیل بندها برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه، اقدامات بازدارنده را معمول داشته و همچنین تسهیلات، امکانات و تجهیزات لازم را در اختیار مردم قرار داده و به نیازمندی‌های آنان بطور جدی پاسخ دهند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضائی به طور جدی بر روند کمک رسانی به سیل زدگان و تحقق وعده‌های مسؤولین برای رفع مشکلات موجود نظارت خواهد کرد و هیچ گونه تساهل و تسامح را در این حوزه نمی‌پذیرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: دستگاه قضائی استان هرمزگان تا زمان عادی شدن شرایط در آماده باش کامل به سر می‌برد.

منبع:مهر

۱۳۹۸/۱۰/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: