نسخه چاپی

افشای انتقال سركرده‌های داعش به الانبار عراق طی عملیات هلی‌برن آمریكا

یك مقام عراقی از عملیات هلی‌برن آمریكا برای انتقال شماری از سركرده‌های خارجی داعش به «وادی حوران» و صحرای غربی الانبار خبر داد.


به گزارش نما، «قصی الانباری» مدیر اداره سازمان «بدر» در استان «الانبار»، از عملیات جدید هلی‌برن آمریکا در این استان و انتقال شماری از عناصر داعش از سوریه به «وادی حوران» پس از پاکسازی آن به دست حشد الشعبی عراق، خبر داد.

اخبار بین الملل- الانباری در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌«المعلومه» تصریح کرد: پس از آنکه نیروهای آمریکایی، از نزدیک شدن هر نیرویی به وادی حوران و صحرای غربی الانبار، جلوگیری می‌کردند، نیروهای الحشد الشعبی سرانجام توانستند، موانع موجود را در هم بشکنند و عناصر داعش در این منطقه را شکست دهند و وادی حوران را به طور کامل از تروریست‌ها پاکسازی کنند و این اقدام طی دو عملیات «اراده النصر» (عزم پیروزی) اول و سوم صورت گرفت.

الانباری افزود: پس از عملیات پاکسازی ، نیروهای آمریکایی مستقر در نزدیکی این منطقه، اقدام به تسهیل روند تردد عناصر داعش و انتقال آنها به وادی حوران و صحرای غربی از طریق بازگشایی برخی جاده‌ها و عملیات‌های هلی‌برن، می‌کنند.
این مقام عراقی توضیح داد: در نخستین مرحله انتقال تروریست‌ها به این منطقه، آمریکا شماری از سرکرده‌های داعش با تابعیت‌های خارجی را وارد وادی حوران و صحرای غربی الانبار کرده است و هدف از این اقدام نیز، احیای داعش با نامی جدید و ایجاد ناامنی در عراق است.

داعش پس از اشغال شهر موصل عراق در سال ۲۰۱۴، به سرعت بخش اعظمی از خاک این کشور را تحت کنترل خود درآورده بود، اما سه سال بعد، متحمل شکست شد و نیروهای عراقی موفق شدند در سال ۲۰۱۷ تروریست‎ها را از کشورشان اخراج کنند.

با این وجود، عناصر داعش کماکان در برخی نقاط عراق حضور نه چندان فعال دارند و هر از گاهی عملیات تروریستی در برخی از مناطق این کشور از جمله الانبار و نینوی و دیالی انجام می‎دهند به ویژه که گزارش‌هایی درباره تحرکات مشکوک آمریکایی‌ها در مرز مشترک عراق و سوریه و تلاش واشنگتن برای ایجاد تزلزل و ناامنی در عراق در راستای تحقق اهدافش در این کشور، در دست است.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: