نسخه چاپی

۲۷ سال و فقط ۳ حضور در فینال

در ۲۷ سال گذشته فقط سپاهان و ذوب‌آهن و پرسپولیس هر كدام یك بار به فینال آسیا رسیده‌اند و خبری از قهرمانی نبوده است.


به گزارش نما، خیلی از طرفداران فوتبال نگران کناره‌گیری تیم‌های ایرانی از لیگ قهرمانان آسیا هستند چرا که به هر حال این بازی‌ها جذابیت خاص خود را دارد. بار‌ها و بار‌ها پیش آمده که بازی‌های پرسپولیس و استقلال در لیگ قهرمانان آسیا نسبت به دیدار‌های آن‌ها در لیگ برتر پرتماشاگرتر شده که خب به خاطر ابعاد بین‌المللی آن بوده است.
اخبار ورزشی - جالب اینکه ما از سال ۵۶ تا ۶۸ چیزی به اسم لیگ هم نداشتیم و اولین تیم خارجی که بعد از انقلاب برای یک بازی رسمی به ایران آمد السد قطر بود که سال ۶۸ با دو بازیکن ایرانی یعنی مجید نامجومطلق و ابراهیم قاسمپور در تهران مقابل استقلال قرار گرفت البته در آن سال‌ها لیگ قهرمانان آسیا نداشتیم و مسابقات باشگاهی در آسیا در دو جام و به نام‌های جام باشگاه‌های آسیا و جام حذفی (یا جامداران) آسیا برگزار می‌شد که یک سال (۷۰) استقلال قهرمان باشگاه‌های آسیا شد و پرسپولیس قهرمان جام حذفی آسیا (سال قبل از آن هم تیم ملی قهرمان بازی‌های آسیایی پکن شده بود).
دوری تیم‌های ایرانی از مسابقات باشگاهی آسیا چیز تازه‌ای نیست، ولی خب به هر حال در این مقطع هم می‌تواند بسیار مهم باشد و هم پرسروصدا. تیم‌های ایرانی معمولاً در آسیا به جایی نمی‌رسند و امسال که تیم ملی هم در مقدماتی جام جهانی اصلاً شرایط مطلوبی ندارد. تا یک بازه زمانی استقلال با ۲ قهرمانی، ۲ نایب‌قهرمانی و ۲ سومی آسیا پرافتخارترین تیم آسیا محسوب می‌شد، اما در سال‌های اخیر نمایندگان ایرانی مدام می‌بازند و حذف می‌شوند. در ۲۷ سال گذشته فقط سپاهان و ذوب‌آهن و پرسپولیس هر کدام یک بار به فینال آسیا رسیده‌اند و خبری از قهرمانی نبوده. امسال هم که AFC فعلاً با تصمیم ظالمانه و سیاسی‌اش همه را شوکه کرده و باید دید در نهایت چه اتفاقی رخ خواهد داد.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: