نسخه چاپی

ابراز امیدواری پمپئو به از سرگیری صادرات نفت لیبی

وزیر خارجه آمریكا ابراز امیدواری كرد كه در نتیجه كنفرانس برلین، تاسیسات نفتی لیبی مجددا بازگشایی شود.


به گزارش نما، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا که برای شرکت در کنفرانس برلین به آلمان سفر کرده است تاکید کرد که در این کنفرانس پیشرفتهای محسوسی برای برقراری آتش بس کامل در لیبی حاصل شده است.

اخبار بین الملل- وی در عین حال تاکید کرد که تاسیسات نفتی لیبی که از سوی نیروهای خلیفه حفتر مسدود شده‌اند با کاهش تنشها بعد از این کنفرانس بین المللی دوباره بازگشایی شوند و جریان صادرات نفت دوباره برقرار شود.

کنفرانس برلین برای بررسی بحران لیبی عصر روز یکشنبه بدون حضور «فایز السراج» رئیس دولت وفاق ملی لیبی و «خلیفه حفتر» فرمانده نیروهای موسوم به «ارتش ملی لیبیش» برگزار شد.


«آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان شامگاه یکشنبه و در پایان کنفرانس برلین درباره لیبی گفت در این کنفرانس مسیر جدیدی ایجاد شد تا بارقه امیدی برای لیبی‌ها ایجاد شود.

وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، افزود: «کنفرانس برلین سهم بزرگی در حمایت از تلاش‌های سازمان ملل در لیبی بوجود آورد و هدف ما از این کنفرانس حمایت از طرح سازمان ملل است.»

یک منبع آگاه در شرکت دولتی نفت لیبی روز شنبه گفته بود صادرات نفت از بنادر شرقی و مرکزی این کشور از امروز متوقف می‌شود که به خسارت 700 هزار بشکه در روز برای این کشور منجر خواهد شد.

این منبع آگاه افزود تعطیلی این بنادر به استثنای بندر الزویتینة به دستور ارتش ملی لیبی تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که کنترل بخش‌های شرقی و مرکزی این کشور را به عهده دارد، صورت گرفته است.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...