نسخه چاپی

پاكسازی دومین منطقه بزرگ تهران از یخ و برف در معابر

شهردار منطقه ۵ تهران با اشاره به اینكه منطقه 5 دومین منطقه بزرگ تهران است،‌ گفت: بیش از 1000 نیروی شهری در عملیات برف روبی و یخ زدایی این منطقه فعالیت داشتند.


به گزارش نما، فریدون حیدری، شهردار منطقه ۵ تهران درباره اقدامات شهرداری این منطقه هنگام وقوع برف اظهارداشت: منطقه ۵ دومین منطقه بزرگ تهران است و با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد از جمله مناطقی به شمار می‌آید که در زمان بارش باران و برف باید با حساسیت بیشتری موضوعات خدمات شهری آن مدیریت شود بر همین اساس ۱۰۰۰ نفر عوامل شهرداری در عملیات برف‌روبی و یخ زدایی روز گذشته فعالیت داشتند.

اخبار اجتماعی -​وی از آماده باش معاونت های خدمات شهری و حمل و نقل و ترافیک منطقه از ساعات ابتدایی روز شنبه همزمان با اعلام احتمال برفی شدن وضعیت جوی خبر داد و گفت: برای مدیریت شرایط برفی ۲۳۱ دستگاه خودرو و ماشین آلات تخصصی آماده سازی و همزمان ۶۰۰۰ هزار کیسه شن و نمک در تمامی نقاط پر تردد جهت استفاده شهروندان جایگزاری شد.

شهردار منطقه ۵ ادامه داد: عملیات شن پاشی و نمک پاشی نیز بر اساس برنامه ریزی انجام شده آغاز شد و طی عملیات برف روبی و یخ زدایی ۸۰۰ تن شن و نمک و ۳۱۵ تن نمک مخصوص برای ایمن سازی معابر در زمان بارش برف و یخ زدگی معابر پس از اتمام بارش مورد استفاده قرار گرفت.

حیدری افزود: در طی عملیات برف روبی تجهیزات تخصصی همچون تیغه برف روبی گریدر، لودر، باب کت، نمک پاش و محلول پاش به کارگیری شد ضمن اینکه وضعیت ترافیکی به صورت لحظه ای مورد پایش قرار گرفت.

وی از پاکسازی و یخ زدایی تمامی معابر درجه ۱ و درجه ۲ ، اماکن عمومی همچون بیمارستان‌ها و مساجد و مدارس و بوستان‌های فرا منطقه‌ای خبر داد و گفت: هم اکنون تمامی درختان سوزنی برگ منطقه توسط نیروهای فضای سبز منطقه و مشارکت گسترده شهروندان درخت تکانی شدند.

شهردار منطقه 5 تهران از آماده باش دو مدد سرای منطقه خبر داد و اعلام کرد : در این منطقه دو مددسرا برای مردان و یک گرمخانه برای زنان فعال است و اقدامات لازم برای افراد بی‌خانمان صورت می‌گیرد.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: