نسخه چاپی

فصل جدید و نقطه عطف در تاریخ مبارزه با آمریكا شروع شده است

دبیركل حزب مؤتلفه اسلامی با تحلیل مواضع رهبری معظم در خطبه های مقتدرانه نمازجمعه گفت: فصل جدیدی در تاریخ معاصر برای نجات ملت‌ها از سلطه استكبار جهانی بویژه آمریكا شروع شده و بدون شك این فصل جدید، یك نقطه عطف در تاریخ است.


به گزارش نما، اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران حزب اظهار داشت: قطعا تشییع باشکوه شهید سلیمانی و شهید المهندس و یارانشان یک یوم الله در تاریخ ملت ما و ملت های منطقه است. انهدام پایگاه نظامی عین الاسد و بازتاب های سنگین آن در جهان، یک یوم الله در تاریخ مبارزات رهایی بخش ملت ها با آمریکای جهان‌خوار است. همچنین برگزاری نماز جمعه هفته گذشته و ایراد خطبه های تاریخی مقام معظم رهبری نیز یک یوم الله در تاریخ ایران و جهان خواهد بود. ان شاءالله شکرگذار این ایام الله باشیم.

اخبار سیاسی- وی با تاکید بر اینکه تحلیل دقیق سخنان رهبری در نماز جمعه یک وظیفه و عمل به آنها، تکلیف همگان است، اظهار داشت: تجلیل ایشان از ملت بزرگ ایران که در برابر قدرت عظیم نظامی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آمریکا و غرب پس از 40 سال نبرد بی امان، محکم و استوار ایستاده و «هل من مبارز» می طلبد واقعیتی است که استمرار دارد.

بادامچیان تأکید کرد: محصول دو خطبه رهبری بویژه خطبه عربی، بیان واقعیت آشکار دولت های آمریکا و اروپا برای ملت‌های مسلمان بود و بلافاصله از سوی رسانه های جهان موضوعات آن مورد توجه قرار گرفت و واژه « ترامپ دلقک » را مطرح کردند.


وی افزود: اکنون حکام کاخ سفید در نگاه مردم جهان به عنوان سردمداران تروریسم در جهان مطرح هستند و ترامپ اعتراف کرده که او فرمان ترور فرمانده ارشد نظامی یک کشور را در حالی که مهمان کشور دیگری بوده، داده است. مردم جهان پاسخ سئوالی که در ذهن داشتند را دانستند که « تروریسم چیست و تروریسم کیست؟».

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینکه اکنون مردم جهان آدرس درستی از این مفهوم در ذهن خود دارند،‌تصریح کرد: چرا که می بینند 80 میلیون ایرانی در بدرقه شهید سلیمانی فریاد مرگ بر آمریکا سر دادند و ملت های منطقه از او تجلیل کردند و رییس جمهور آمریکا این فرمانده ضد تروریسم را شهید کرده و ایران باید در شورای امنیت و مجامع حقوقی جهان، جنایات ترامپ را پیگیری کند.

بادامچیان با ترسیم چشم انداز آینده منطقه گفت: منطقه چشم انداز روشنی دارد که ان شاءالله نیروی منطقه بدون سلطه آمریکا خواهد بود و ملت های مسلمان با چشم باز و امیدبخش، تحولات سیاسی و نظامی را در غرب آسیا دنبال خواهند کرد.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در ادامه با تجلیل از شخصیت سردار سلیمانی و ابعاد وجودی به‌ویژه معنوی او اظهار داشت: رهبری از سپاه قدس به عنوان یک سپاه انسانی یاد کرده اند که به داد مظلومان در کشورهای اسلامی می رسد و یک سپاه بدون مرز با ملیت های مختلف و این نشان می دهد که هسته های مقاومت حزب الله در جهان اسلام برخاسته است و هر روز قوی تر در معادلات قدرت در جهان، خود را نشان می دهد. این قدرت یک تئوری دارد که با « مکتب شهید سلیمانی » تبیین می شود.

بادامچیان از حمله به عین‌الاسد به عنوان یوم الله شکست هیبت و ابهت آمریکا نام برد و گفت: آمریکایی‌ها از تلفات خود در عین الاسد به تدریج و قطره چکانی پرده بر می دارند. ایران و سرتاسر خطوط مقاومت آمادگی دارند تا با هر شرارت تروریستی آمریکا مقابله کنند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به مواضع سه دولت اروپایی در فعال کردن مکانیزم ماشه گفت: سه دولت اروپایی یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان در پیروی از خط ترامپ، خود را به بد مهلکه ای انداخته اند. آنها از خشاب ماشه ای یاد می کنند که خالی است و از پیمانی یاد می کنند که دیگر وجود خارجی ندارد تا به بندهایی از آن استناد کنند و این آمریکا بود که با خروج از برجام، و کشورهای اروپایی با عمل نکردن به تعهدات خود، آن را به باد دادند.

وی ادامه داد: آنها برجامی را که امضا کرده بودند، پاره کردند و حالا خیلی مضحک در پی جایگزین کردن توافق ترامپ به جای برجام برآمده اند. آیا این سه سیاستمدار اروپایی می توانند پاسخ این سئوال را بدهند که اگر برجام ترامپی قرارداد شد و امضا کردند، آیا خود ترامپ یا رییس جمهور بعدی آن را پاره نخواهد کرد؟ و چه اعتمادی به آمریکا هست؟

بادامچیان در ادامه افزود: سه دولت انگلیس، فرانسه و آلمان، امتحان خوبی در برجام و روابط با ایران نداده اند. آنها استقلال کشورهای خود را نیز در پای ترامپ قربانی کرده اند. هرگاه آنها به عنوان یک دولت مستقل و حافظ منافع ملت خودشان ظاهر شدند، می توان مواضع آنها را مورد بررسی قرار داد و اگر آنها بلندگوی تکرار حرفهای ترامپ باشند، ایران اعتنایی به آنها نخواهد داشت.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی تأکید کرد: ملت ما به خوبی ارزش و تأثیر فوق العاده حضورش را در تشییع پیکر شهدای فرودگاه بغداد، در نماز جمعه پرشکوه 27 دی، می‌داند و آگاه است که حضور گسترده در انتخابات دوم اسفند 98، زمینه ساز حل مشکلات جاری و رمز پیشرفت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی است. ان‌شاءالله مردم در جهت اعتلای اقتدار نظام و تبعیت از تحلیل و رهنمودهای مقام معظم رهبری و پیشرفت و رفاه همه جانبه، با شور و نشاط در انتخابات مجلس یازدهم شرکت می‌کنند و به فهرستی رأی می‌دهند که ترکیب آن، اعتماد و امید ملت در حل مشکلات و قدرت یابی ارزشگران و یاری ولی امر مسلمین را در پی داشته باشد.

بادامچیان درباره سقوط تلخ و دردناک هواپیمای اوکراینی، با تسلیت مجدد به خانواده های شهدا، از بصیرت داغدیدگان این حادثه تقدیر کرد که منافقین و مزدوران استکبار و غرب را ناامید و رسوا کردند.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: