نسخه چاپی

ابطحی: آقای ظریف! درباره برجام عذرخواهی كنید، مردم می‌پذیرند

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس خطاب به وزیر خارجه گفت: در مورد برجام عذرخواهی كنید؛ مردم، این عذرخواهی را خواهند پذیرفت.


به گزارش نما، سید محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 30 دی) و در ادامه مطرح کردن سوال ملی خود از محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه مبنی بر اینکه علت اظهارات وزیر خارجه درباره‌ پولشویی به میزان ۳۰ هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت‌کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس که به دلیل نشست اضطراری شورای عالی امنیت ملی مجبور به ترک صحن پارلمان شده بود، گفت: آقای ظریف! شما در باره مکانیسم ماشه و اروپایی‌ها چه کرده‌اید؟ در مورد برجام گفتید هدف اقتصادی نبوده است، لذا بهتر است توضیح دهید پس برای چه هدفی مذاکره کردید، مگر نباید همه تحریم‌های جمهوری اسلامی برداشته می‌شد؟

اخبار سیاسی- ابطحی خاطرنشان کرد: آقای ظریف! بیایید عذرخواهی کنید و همانطور که عراقچی معاون شما عذرخواهی کرد و گفت به پیام مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد، شما هم این کار را انجام دهید.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس اظهار داشت: رئیس‌جمهور متاسفانه بحث دوربین‌ها را در اتفاقات 98 مطرح کرد و آقای ظریف هم بحث پولشویی را مطرح کردند که اصلا خوب نیست.

وی خطاب به ظریف گفت: مردم عذرخواهی شما را می‌پذیرند به شرطی که نگاه به داخل باشد. این در حالی است که یکی دیگر بحث مذاکرات خارجی را مطرح می‌کند و می‌گوید من این را بلد هستم در حالی که باید نگاه‌ها به داخل باشد.

ابطحی تصریح کرد: از 18 اردیبهشت 98 که نگاه به داخل شروع شد و گام‌های هسته‌ای برداشته شد، اروپایی‌ها ترسیدند؛ مجلس و ملت هم از این اقدام حمایت می‌کند به شرطی که نگاه به داخل باشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس خاطرنشان کرد: پیام مقاومت و پایداری ملت ایران را در تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دیدید.

ابطحی گفت: آقای ظریف شما درباره مکانیسم ماشه چه کردید؟ البته از آن نترسید چون تاثیری ندارد. آمریکا تحریم‌های ثانویه را اجرا کرده پس تحریم‌های اروپا چیزی نیست و اتفاقی نمی‌افتد.

۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: