نسخه چاپی

احتمال میزبانی آلمان از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح

در حالی كه مقامات برلین بارها برای میزبانی از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی صلح اعلام آمادگی كرده‌اند، بیانیه تازه شورای امنیت ملی افغانستان نشان می‌دهد كه این نشست در آلمان برگزار خواهد شد.


به گزارش نما، «حمدالله محب» مشاور امنیت ملی افغانستان در دیدار با «مارکوس پوتتزل» نماینده ویژه آلمان در افغانستان و پاکستان درباره روند صلح افغانستان گفت‌وگو کرد.

اخبار بین الملل- بر اساس بیانیه شورای امنیت ملی افغانستان ، دو طرف در این دیدار درباره گفت‌وگوهای بین‌الافغانی که «قرار است در آلمان برگزار شود» تبادل‌نظر کردند.

نماینده ویژه آلمان گفت که این کشور برای کمک و همکاری در مذاکرات بین‌الافغانی و روند صلح از گفت‌وگوهای بین‌الافغانی میزبانی خواهد کرد.

وی افزود که آلمان می‌خواهد نظرات و دیدگاهای دولت و مردم افغانستان را درباره صلح بشنود که چطور می‌توان این نشست را متفاوت و به شکل بهتری برگزار کرد.

پوتزل و محب در حالی با یکدیگر دیدار کردند که اخیراً این نماینده ویژه آلمان با نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان، سفیر غیرنظامی سازمان ناتو ، نماینده ویژه اتحادیه اروپا و نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل درباره آتش‌بس، کاهش خشونت، آمادگی‌ها برای دوران پسا صلح، مذاکرات بین‌الافغانی، تضمین‌ها و تعهدات آینده، فراگیر بودن روند صلح افغانستان و بُعد منطقه‌ای آن گفت‌وگو کردند.


۱۳۹۸/۱۰/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: