نسخه چاپی

ضرورت كاهش تعداد ضامن‌ها برای دریافت وام ازدواج در سال ۹۹

عضو فراكسیون ولایی مجلس از نحوه پرداخت وام ازدواج انتقاد كرد و گفت: بانك‌ها باید با كاهش تعداد ضامن‌های مشخص شده، افزایش مدت اقساط و عدم درخواست كسر از حقوق جوانان را یاری رسانند.
به گزارش نما، سیدمحمد جواد ابطحی به 100 میلیون وام ازدواج در نظر گرفته شده برای جوانان در کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 مجلس اشاره کرد و گفت: با توجه به تورم افسارگسیخته، کاهش قدرت خرید و کاش ارزش پول ملی جوانان نمی‌توانند با این مبلغ وام نیازهای اولیه زندگی خود را تامین کنند به همین دلیل یا باید این مبلغ در صحن علنی بیشتر شود یا حداقل شرایط پرداخت آن را تسهیل کرد.

اخبار اقتصادی- نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها و مسئولان امر باید در پرداخت این وام سختگیری نکرده و شرایط دریافت آن را تسهیل کنند، افزود: بانک‌ها باید با کاهش تعداد ضامن‌های مشخص شده، افزایش مدت اقساط، آسان کردن مراحل نوبت‌دهی و عدم درخواست کسر از حقوق جوانان را یاری رساند نه آنکه دریافت وام ازدواج نیز برای آن‌ها پروسه‌ای سخت و طاقت‌فرسا باشد.

وی معتقد است سیستم بانکی در پرداخت وام به متقاضیان به کندی عمل می‌کند ولذا بانک مرکزی باید به این مهم سر و سامان دهد.

ابطحی پیشنهاد داد که از محل بودجه مربوطه به کالاهای اساسی مبلغی را نیـــز به تامین کالاهای ضرور زوجین جوان تعلق گیرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: دولت باید برای تهیه جهیزیه به جوانان کمک‌ کند البته به شرط آنکه این جهیزیه از محصولات ایرانی تهیه شوند تا کمکی نیز به تولید داخلی باشد.
ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۱۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: