نسخه چاپی

نتیجه تست ویروس كرونای دانشجویان ایرانی چه شد

عکس خبري -نتيجه تست ويروس کروناي دانشجويان ايراني چه شد

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از نتیجه تست كرونای دانشجویان ایرانی بازگشته از چین خبر داد.

به گزارش نما ،علیرضا وهاب‌زاده مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از نتیجه تست کرونای دانشجویان ایرانی بازگشته از چین خبر داد و گفت: خوشبختانه هیچ مورد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا در بین دانشجویان برگشته از ووهان چین شناسایی نشد.

مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دانشجویان در سلامت کامل به سر می برند، گفت: با وجود منفی بودن نتیجه تست کرونای دانشجویان، برای اطمینان بیشتر یک هفته دیگر باید در قرنطینه بمانیم.
گفتنی است، وهاب زاده همراه با تیم پزشکی به ووهان چین اعزام شد و  در طول پرواز اختصاصی همراه دانشجویان بازگشته از چین بود و تا پایان قرنطینه در محل اقامت دانشجویان حضور دارد.

در زیر می توانید فیلمی از ورود دانشجویان ایرانی از چین به کشور و بازدید نماینده سازمان جهانی بهداشت از محل قرنطینه را مشاهده کنید.

آخرین آمار قربانیان کرونا
نماینده حزب کمونیست چین در کمیسیون بهداشت استان هوبی و رئیس کمیسیون بهداشت این استان در میان مدیران برکنار شده هستند.

این دو عالی رتبه ترین مقاماتی هستند که در این رابطه برکنار شده اند.

معاون سازمان صلیب‌سرخ در این منطقه هم به علت تخلف در انجام وظایف خود و اداره کردن کمک‌های اهدایی برکنار شده است.

روز دوشنبه، فقط در یک روز ۱۰۳ نفر در استان هوبی که مرکزش شهر ووهان است و شیوع این ویروس جدید از آنجا آغاز شده درگذشتند. به این ترتیب آمار مرگ در اثر ابتلا به این ویروس در چین به ۱۰۱۶ نفر افزایش یافت.
این در حالی است که به گفته مقامات رسمی، آمار ابتلا به این ویروس حدود بیست درصد نسبت به روز قبل کاهش داشته است.

کمیسیون بهداشت استان هوبی روز دوشنبه از ثبت ۲۰۹۷ مورد جدید خبر داد که نسبت به روز قبل آن (یکشنبه) که آمار ۲۶۱۸ نفر بود کاهش ۲۰ درصدی داشته است.

این برای پنجمین روز متوالی است که تعداد تازه مبتلایان کمتری نسبت به روزهای قبلی گزارش می‌شود و این امیدها برای کنترل میزان شیوع این ویروس را بیشتر کرده است.

با وجود این، با توجه به نحوه ساختار دولتی و حزب کمونیست چین، برکنار شدن یک مدیر از سمت حزبی خود لزوما به معنای اخراج او از مقام اداری‌اش نیست.

دولت چین طی چند روز گذشته به علت آنچه اهمال و سوءمدیریت در کنترل ویروس کرونا خوانده شده تحت انتقاد شدید بوده است.

در چین اکنون تعداد کل مبتلایان به ۴۲ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده که بیش از ۷۵ درصد آنها در داخل استان هوبی قرار دارند. تعداد کل مبتلایان در هوبی روز دوشنبه ۳۱ هزار و ۷۲۸ نفر گزارش شد و تعداد جان باختگان هم تنها در این استان ۹۷۴ نفر بوده است که نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا را در هوبی به ۳ درصد رساند.

ووهان، مرکز استان هوبی که ۱۱ میلیون جمعیت دارد همچنان در حالت قرنطینه قرار دارد؛ مدارس و ادارات بسیاری تعطیل و حتی وسائط نقلیه شهری متوقف شده‌اند.

روز دوشنبه همزمان هیاتی از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت برای همکاری با دولت چین وارد پکن شد.
منبع تیتر برتر 
ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...