نسخه چاپی

شركت‌های هواپیمایی خارجی در حال بازگشت به آسمان ایران هستند

عکس خبري -شرکت‌هاي هواپيمايي خارجي در حال بازگشت به آسمان ايران هستند

س از سانحه هواپیمای اكراینی میزان تردد هواپیماهای شركت‌های هواپیمایی خارجی از فضای آسمان ایران كاهش یافت كه اكنون این شركت ها به گفته مدیرعامل شركت فرودگاهها و ناوبری هوایی، در حال بازگشت به مسیرهای پروازی كشور هستند

به گزارش نما ،رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران روز چهارشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه مدیرکل فرودگاه‌های هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این شرکت‌ها اقدام‌های خود را برای بازگشت به فضای ایران آغاز کرده‌اند تا اطمنیان یابند ایمنی لازم برای انجام پرواز وجود دارد و امنیت فضای کشور تامین و تضمین می‌شود.

سیاوش امیرمُکری ادامه داد: دلیل تمایل شرکت‌های هواپیمایی خارجی به استفاده از آسمان جمهوری اسلامی ایران موقعیت جغرافیایی کشور است که مسیرهای آن را برای شرکت های پروازی خارجی اقتصادی کرده و مولفه های اقتصادی در کنار ایمنی و امنیت برای این شرکت‌ها اهمیت بسیاری دارد و اکنون نیز آمار بازگشت شرکت‌های هواپیمایی به فضای ایران در حال افزایش است.

وی یادآور شد: سالانه ۴۶۰ هزار خارجی پرواز از آسمان جمهوری اسلامی ایران عبور می‌کنند اما وارد فرودگاه های کشور نمی‌شوند، در برهه‌هایی تعداد پروازهای خارجی به حدود ۶۰۰ هزار پرواز رسیده است.

سیاوش امیرمُکری تصریح کرد: سالانه افزون‌بر ۵۲ میلیون مسافر داخلی از ۵۳ فرودگاه اختصاصی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه‌های مشترک با سایر ارگان‌ها همچون فرودگاه‌های آزاد، نظامی و وزارت نفت برای سفرهای خود استفاده می کنند.

در پایان این مراسم از تلاش‌های محمود امانی بنی مدیرکل پیشین فرودگاه‌های هرمزگان تقدیر و ابوذر ضیایی به عنوان مدیرکل جدید فرودگاه‌های این استان معرفی شد.
منبع ایرنا
ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: