نسخه چاپی

برنامه ششم توسعه در بودجه 99 لحاظ نشده است

نماینده مردم رباط كریم در مجلس گفت: مصوبه كمیسیون تلفیق در بودجه 99، موضوعات مهم و مورد تاكید برنامه ششم را مورد توجه قرار نداده و همان بودجه سال های گذشته است كه تنها ارقام آن عوض شده است.


به گزارش نما، حسن نوروزی نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در جلسه علنی صبح امروز خانه ملت در مخالف با کلیات بودجه سال 99 کل کشور اظهار داشت: یادمان نرود که بودجه باید برشی یک پنجمی از برنامه ششم توسعه باشد اما در مصوبه کمیسیون تلفیق این برش وجود ندارد.

اخبار سیاسی - وی ادامه داد: برنامه ششم توسعه توسط همین مجلس تصویب شده و جای سوال است که چرا در تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق به موضوعات مهم و مورد تاکید برنامه ششم، توجه نشده است.

این نماینده مجلس همچنین گفت: در برنامه ششم توسعه مواردی برای رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصد تاکید شده اما آیا در بودجه 99 این موارد دیده شده است؟
نوروزی افزود: متاسفانه مواردی مانند اولویت اقتصادی با هدف جذب دانش و فناوری، جذب سرمایه های شرکت های جهانی در زنجیره تولید داخلی، سامان دهی معافیت های مالیاتی و حذف معایفت های مالیاتی غیرضرور، مالیات بر سپرده های بانکی، مالیات بر عایدی سرمایه املاک و خانه های لوکس و جلوگیری از فرار مالیاتی در برخی مشاغل در بودجه سال آینده دیده نشده است.

وی تاکید کرد: مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد بودجه 99، موضوعات مهم و مورد تاکید برنامه ششم رامورد توجه قرار نداده و همان بودجه سال های گذشته است که تنها ارقام آن عوض شده است.

این نماینده مجلس گفت: بودجه باید چابک و برنامه محور بود و متکی بر فروش نفت نباشد اما این موارد در بودجه 99 دیده نمیشود.

نوروزی در پایان سخنان خود از بی توجهی کمیسیون تلفیق به بحث ایثارگران در بودجه سال آینده انتقاد کرد.
ثبت: ۱۳۹۸/۱۲/۵

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: