نسخه چاپی

دانشگاه مجازی در كشور راه‌اندازی می‌شود

معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشكی مجازی از راه‌اندازی سامانه یادگیری الكترونیكی در ۷۰ دانشگاه كشور به منظور توسعه آموزش‌های مجازی خبر داد.

به گزارش نما ،دکتر آیین محمدی ضمن بیان این مطلب از طراحی سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی در دانشگاه علوم پزشکی مجازی خبر داد و اظهار کرد: این سامانه را که از آن به عنوان سامانه "نوید" یاد می‌شود، به صورت رایگان به دانشگاه‌ها ارائه دادیم و درحال‌حاضر ۷۰ دانشگاه در کشور از آن استفاده می‌کنند و تمام پشتیبانی و زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری آن از طریق دانشگاه علوم پزشکی تامین می‌شود.


وی در ادامه تصریح کرد: درحال‌حاضر سامانه "نوید" در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است و در سال آینده این سامانه را در تمامی دانشگاه‌های کشور توسعه خواهیم داد. ضمن اینکه ماژول‌های متنوع دیگری نیز به این سامانه اضافه خواهد شد.


معاون زیر ساخت دانشگاه علوم پزشکی مجازی سامانه "نوید" را یک دانشگاه مجازی توصیف کرد و تصریح کرد: تمامی اساتید و دانشجویان در سطح کشوری می‌توانند از سامانه فوق در سطح کشور استفاده کنند و این سامانه کل فرآیندهای یادگیری و یاددهی در فضای مجازی را پوشش می‌دهد؛ یعنی واحدهای درسی دانشجویان و اساتید در این سامانه تعریف می‌شود و امکان برگزاری کلاس‌های مجازی در آن وجود دارد. حتی‌ امکان رد و بدل تکالیف، پرسش و پاسخ و برگزاری آزمون از طریق این سامانه نیز وجود دارد.


محمدی تاکید کرد: سامانه "نوید" با اسم و آرم خود دانشگاه‌ها در فضای مجازی بارگذاری می‌شود و دانشجویان می‌توانند با این سامانه ارتباط بگیرند. حتی بسیاری از دانشگاه‌ها با نسخه انگلیسی "نوید" به دانشجویان خود، زبان انگلیسی آموزش می‌دهند.


منبع: ایسنا

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: