نسخه چاپی

تحریم‌های جدید آمریكا، فراتر از جنایت است

مسئول مطبوعاتی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد از تداوم تحریم‌های آمریكا علیه ایران انتقاد كرد.


به گزارش نما، مسئول مطبوعاتی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد از تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

اخبار سیاسی- به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال» «علیرضا میریوسفی» مسئول مطبوعاتی دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل با انتقاد از ادامه تحریم‌های ایالات متحده گفت: «تحریم‌های جدید در بحبوحه ویروس کرونای جدید و در حالی که ایران یکی از شدیدترین آسیب‌ها را در این زمینه دیده، فراتر از جنایت است و نشانگر فقدان انسانیت کامل مقامات دولت آمریکاست.»

دولت آمریکا در ادامه تحریم‌های ضد ایرانی خود، روز پنجشنبه (دیروز) نام ۵ شرکت مستقر در امارات را به بهانه همکاری با شرکت ملی نفت ایران تحریم کرد.

دیگر دیپلمات‌های ایران ظرف دیروز و امروز نیز از رویکرد فشار حداکثری دولت آمریکا علیه تهران انتقاد کرده‌اند. سفیر ایران در بلژیک روز پنجشنبه در یادداشتی در وبگاه شبکه خبری «یورو نیوز» با ذکر خسارت 200 میلیارد دلاری کشور بابت تحریم‌های یکجانبه آمریکا و تاثیر آن‌ها بر بخش پزشکی جهت مقابله با کرونا، سرپیچی اروپا از تحریم‌های یکجانبه واشنگتن را خواستار شد.

«فروزنده ودیعتی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فنلاند نیز طی مصاحبه با یکی از نشریات این کشور با اشاره به آسیب ایران از تحریم‌های آمریکا، از کشورهای اروپایی خواست باتوجه به شیوع کرونا، برابر تداوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران سکوت اختیار نکنند.

ودیعتی در این مصاحبه با اشاره به تلاش‌های شبانه روزی کادر پزشکی ایران در نبرد با ویروس کرونای جدید گفت، اعمال تحریم‌های غیرقانونی آمریکا «تروریسم اقتصادی علیه ایران» است.

۱۳۹۹/۱/۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: