نسخه چاپی

الزام جنرال‌ موتورز به تولید دستگاه‌تنفسی

رئیس‌جمهور آمریكا ضمن امضای طرح بودجه ۲ تریلیون دلاری برای مقابله با ویروس كرونا، شركت جنرال‌موتورز را به ساخت دستگاه تنفس مصنوعی ملزم كرد.

به گزارش نما، بعد از اقدام مجالس نمایندگان و سنای آمریکا برای طراحی بسته حمایتی مقابله با شیوع ویروس «کووید۱۹» در این کشور، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور ایالات متحده با امضای این طرح،‌ آن را اجرایی کرد.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، این طرح حمایتی با ارزش بی‌سابقه ۲،۲ تریلیون دلار، با هدف کمک به کارگران و مشاغلی است که به دلیل قوانین مبارزه با شیوع ویروس کرونا، کار خود را از دست داده و تعطیل شده‌اند. همچنین قصد دارد کمبودهای درمانی در مراکز درمانی فدرال را نیز مرتفع کند.
این طرح البته با حمایت یک‌دست احزاب اصلی آمریکا همراه نشد. بر این اساس، برخی از دموکرات‌ها به کافی نبودن کمک‌های این طرح به کارگران اعتراض داشتند و برخی جمهوری‌خواهان مبلغ آن را بیش از حد و مسبب افزوده شدن به بدهی ملی آمریکا دانستند.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، این سومین طرح بزرگ حمایتی کنگره ایالات متحده برای مقابله با شیوع این ویروس است.

ترامپ همچنین با امضای قانون دیگری، شرکت جنرال‌موتورز را ملزم به تولید دستگاه‌های تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) کرده و مدعی شد که این شرکت تا کنون وقت خود را تلف کرده است.

این در حالی است که تعداد مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا بامداد شنبه از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده و این کشور کماکان در صدر جدول کشورهای آلوده به این ویروس قرار دارد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۱/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...