نسخه چاپی

میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطری ها گرفته می شود؟

برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همانند بسیاری از رویدادهای ورزشی ممكن است تحت‌تأثیر ویروس كرونا قرار بگیرد و زمان آن دستخوش تغییر شود.


به گزارش نما، با توجه به شرایط موجود که اکثر مسابقات ورزشی در سراسر جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا (کووید ۱۹) به حالت تعلیق درآمده‌اند، مسابقات جام جهانی 2022 هم بی‌تأثیر از این قاعده نخواهد بود. در تابستان پیش‌رو شاهد تعطیلی کامل رویدادهای ورزشی خواهیم بود، تابستانی که قرار بود رویدادهای پرشماری از جمله یورو ۲۰۲۰، کوپا آمه‌ریکا ۲۰۲۰ و بازی‌های المپیک 2020 توکیو برگزار شوند، اما برگزاری یورو ۲۰۲۰ به خاطر شرایط موجود به طور رسمی یک سال به تعویق افتاد و این سناریو برای مسابقات کوپا آمه‌ریکا و المپیک توکیو هم رقم خورد.

اخبار ورزشی- تابستان ۲۰۲۱ سالی مملو از رویداد خواهد بود، این در حالی است که برگزاری مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در تمامی قاره‌ها هم ادامه خواهد داشت. با توجه به این موضوع و برگزاری تورنمنت مهمی همچون یورو در سال ۲۰۲۱، برگزاری بازی‌های بزرگترین رویداد فوتبال جهان یعنی جام جهانی در فاصله کمتر از ۱۸ ماه منطقی به نظر نمی‌رسد.

بزرگترین تهدید اما برای جام جهانی ۲۰۲۲ تنها به تعویق افتادن برگزاری آن نیست، بلکه حتی ممکن است میزبانی این رویداد از قطر گرفته و به کشوری دیگر داده شود. با توجه به اینکه در حال حاضر قطر در زمستان ۲۰۲۲ میزبان این رویداد است، ممکن است برگزاری این بازی‌ها به تابستان ۲۰۲۳ موکول شود و همین موضوع در را به روی کشورهای اروپایی و آمریکایی برای میزبانی از این رویداد مهم باز کند.

شکی نیست که تقویم بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در دوره پیش‌رو به خاطر به تعویق افتادن برگزاری برخی از رویدادهای ورزشی با بحرانی جدی روبه‌رو خواهد شد که این اتفاق تأثیر منفی بر برنامه‌های فیفا خواهد گذاشت که پیش از این اعلام کرده بود مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها برای اولین بار در تابستان ۲۰۲۱ با حضور ۲۴ تیم برگزار می‌شود.
ثبت: ۱۳۹۹/۱/۱۷

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: