نسخه چاپی

خبر روزنامه سعودی درباره كودتا در سودان تكذیب شد

سخنگوی نیروهای مسلح سودان گفت: «هیچ نشانه‌ای از كودتا نیست و هیچ بازداشتی هم در كار نبوده و نیروهای مسلح در حال فعالیت عادی خود هستند».


به گزارش نما، همزمان با نخستین سالروز آغاز تحصن مردمی در اطراف فرماندهی کل سودان (۶ آوریل) به منظور درخواست عزل «عمر البشیر»، هر گونه تحرکات برای کودتای نظامی در این کشور را تکذیب کرد.

اخبار بین الملل-سرتیپ«عامر محمدالحسن» سخنگوی نیروهای مسلح سودان گفت که «هیچ نشانه‌ای از کودتا نیست و هیچ بازداشتی هم در کار نبوده و نیروهای مسلح در حال فعالیت عادی خود هستند».

الحسن در مصاحبه با خبرگزاری آناتولی افزود که همه نیروها در حال حاضر تمام توان خود را برای مبارزه با ویروس کرونا به کار گرفته‌اند.

روزنامه سعودی الشرق الأوسط در خبری به نقل از برخی منابع عالی‌رتبه سودانی از وجود تحرکات عناصر وابسته به عمر البشیر برای اجرای کودتای نظامی و بازگردان البشیر به قدرت خبر داده بود.

این روزنامه همچنین نوشت که «مسئولان سودان تدابیر احتیاطی اعم از لغو مرخصی افسران و نظامیان، اجرای بازداشت‌ها و حراست شدید برخی امکان استراتژیک و شخصیت‌های مهم اتخاذ کرده‌اند».

تظاهرات مردم سودان علیه دولت عمر البشیر از ۱۹ دسامبر ۲۰۱۸ (اذر- دی 97) ابتدا به خاطر افزایش قیمت نان آغاز شد، اما به سرعت رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و تظاهرات‌کنندگان خواستار سرنگونی دولت البشیر شدند. سرانجام حکومت وی ۱۱ آوریل ۲۰۱۹ (۲۲ فروردین سال جاری) با دخالت ارتش سرنگون شد و یک شورای نظامی مورد حمایت عربستان سعودی روی کار آمد.

۱۳۹۹/۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...