نسخه چاپی

شیوع كرونا و ركورد خرید اسلحه آمریكایی ها

منابع آمریكایی می‌گویند از مجموع ۲/۴ میلیون مورد استعلامِ خرید اسلحه از اف‌بی‌آی در ماه مارس، ۱/۲ میلیون مورد آن تنها در یك هفته صورت گرفته و بسیاری از خریداران برای اولین بار بوده كه اقدام به خرید اسلحه كرده‌اند.


به گزارش نما، آمار ارائه‌شده از سوی دولت آمریکا نشان می‌دهد طی یک ماه گذشته حدود ۲.۴ میلیون مورد استعلام درباره سوابق شهروندان در استفاده از اسلحه (گواهی سوء پیشینه) از اف‌بی‌آی گرفته شده است که بالاترین میزان در حداقل ۲۰ سال گذشته به شمار می‌رود.

اخبار بین الملل- اگرچه ممکن است میزان استعلام گرفتن از اف‌بی‌آی دقیقا با میزان فروش اسلحه به افراد برابری نکند، در حال حاضر این بهترین و دقیق‌ترین شاخص موجود برای سنجش میزان فروش اسلحه در آمریکاست.

منابع آمریکایی می‌گویند از مجموع ۲/۴ میلیون مورد استعلامِ خرید اسلحه از اف‌بی‌آی در ماه مارس، ۱/۲ میلیون مورد آن تنها در یک هفته صورت گرفته و بسیاری از خریداران برای اولین بار بوده که اقدام به خرید اسلحه کرده‌اند.

به گفته کارشناسان، این آمار نشان می‌دهد که شیوع کرونا در آمریکا تا چه اندازه شهروندان این کشور را به وحشت انداخته است.

فعالان مدنی می‌گویند اگر در برخی شهر‌ها و ایالت‌ها، دولت برای جلوگیری از گسترش کرونا دستور تعطیلی کسب‌کار‌های غیرضروری از جمله اسلحه‌فروشی‌ها را صادر نمی‌کرد، آمار فروش اسلحه از این هم بالاتر می‌رفت.

۱۳۹۹/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...