نسخه چاپی

شرایط كشور چه زمانی عادی می‌شود؟

فرمانده ستاد مقابله با بیماری كرونا در تهران گفت: وقتی در تهران وضعیت این بیماری به ثبات برسد، میزان مراجعین رشد نزولی داشته باشد و میزان بهبودیافتگان نسبت به افراد پذیرش شده به تراز مثبتی برسد، می‌توان اعلام كرد وضعیت خوب است.


به گزارش نما، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران درباره زمان بازگشت کشور به حالت عادی، گفت: وقتی در تهران وضعیت این بیماری به ثبات برسد، میزان مراجعین رشد نزولی داشته باشد و میزان بهبودیافتگان نسبت به افراد پذیرش شده به تراز مثبتی برسد، می‌توان اعلام کرد وضعیت رو به روال است.

اخبار اجتماعی -وی با اشاره به اینکه بازتاب خطری که امروز ما را تهدید می‌کند در بستره بیمارستانی بین ۵ تا ۱۴ روز بعد و مرگ و میر بین ۱۸ روز تا ۱ ماه بعد خود را نشان می‌دهد، نسبت به تداوم سیر شتابان بار ارجاعی با توجه به عدم افزایش محدودیت‌ها، هشدار داد

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران، در باره احتمال ناقل بودن افراد مرخص شده از بیمارستان، عنوان کرد: همه چیز به مدت زمان بستری و زمان سپری شده از آغاز علائم بالینی بستگی دارد. اگر از شروع علائم بالینی ۱۴ روز بگذرد، احتمال اینکه فرد ویروس را منتقل کند بسیار ناچیز است؛ اگرچه بهترین اقدام در این خصوص گرفتن تست در زمان ترخیص است.

زالی بیان کرد: افرادی که زیر دو هفته ترخیص می‌شوند، ممکن است ناقل بیماری باشند؛ ترجیح ما این است که به نقاهتگاه بروند یا در منزل با رعایت حداکثری نکات بهداشتی، قرنطینه شود.

وی ادامه داد: این افراد نباید در محل کار و محیط های اجتماعی حضور پیدا کنند و اگر کارمند یا کارگر هستند حتما باید ۲ هفته به آنها استعلاجی داده شود. همچنین مراقبین سلامت فرد ترخیص شده را متناسب با حوزه‌ای که سکونت دارد، ارزیابی و در رصد بهداشتی قرار می‌دهند.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران احتمال ابتلای مجدد به ویروس کووید-۱۹ در سنین بالای ۷۵ سال را بیشتر از سنین کمتر از ۷۵ سال اعلام کرد.

وی با اشاره به اعلام اثربخشی داروی فاویپیراویر در درمان بیماری کرونا، تصریح کرد: به طور کلی درمان اصلی ایجاد یک مراقبت جامع سلامت و استفاده از تمام ظرفیت‌های درمانی به خصوص در مورد بیماران بدحال در محیط های بیمارستانی است.

زالی بیان داشت: بنابراین یک پکیج درمانی درست و علمی نتیجه بخش خواهد بودکه بخشی از آن داروست. تاکنون در عرصه جهانی اثربخشی داروهایی که در درمان بیماری‌هایی از جمله مالاریا و ابولا موثر هستند، به اثبات رسیده است.

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران تصریح کرد: این دارو نیز برای آنفولانزا تولید شده و جزو پروتکل درمانی است. در همین راستا این دارو در اختیار برخی بیمارستان‌های کشور که در یک تریال بالینی مشترک قرار گرفته اند، گذاشته شده است.

به گفته دکتر زالی، ۲۵ تریال بالینی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاهی وجود دارد که در آنها کار به خوبی پیش می رود.

وی با اشاره به اهمیت غربالگری در کشور به ویژه در تهران، اظهار کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir فرم خود اظهاری را پر کرده و با مراقبین سلامت که مسئولیت پیگیری وضعیت هموطنان را بر عهده دارند، همکاری‌های لازم را انجام دهند.

۱۳۹۹/۱/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...