نسخه چاپی

رحیم طوفان با تهیه‌كننده آمریكایی همكاری می كند

رحیم طوفان از ساخت تازه‌ترین فیلم سینمایی خود با همكاری برت گرن‌استاف خبر داد.


به گزارش نما، رحیم طوفان مدرس و کارگردان سینما که پیش از این فیلم « یک کیلو و بیست و یک گرم » را روانه پرده سینماها کرد، این روزها فیلم تلویزیونی "سه سپیده" را آماده پخش دارد و قرار است به‌زودی به سراغ ساخت دومین فیلم بلند سینمایی خود برود.

اخبار فرهنگ و هنر - او درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود در حوزه سینما بیان کرد: به‌تازگی با برت گرن‌استاف تهیه‌کننده آمریکایی برای طرح سینمایی "بارات ماتریکس" به توافق رسیدم تا بتوانم امسال این فیلم را بسازم. گرن‌استاف تهیه‌کننده اجرایی فیلم "عشاء ربانی سیاه" (2015) به کارگردانی اسکات کوپر با بازی جانی دپ و بندیکت کامبربچ است که اولین بار در جشنواره ونیز پخش شد.

طوفان ادامه داد: چند سال است مشغول کار روی این ایده هستم و درباره آن با چند نفر از تهیه‌کنندگان سینمای ایران نیز صحبت‌هایی داشتم اما شرایط تولید آن میسر نشد. احساس من این بود که گیشه سینمای ایران به‌تنهایی کافی نیست و چه بهتر که به‌نوعی صادرات هنر نیز داشته باشیم و بتوانیم با نگاهی جهانی فیلم را تولید کنیم. بنابراین با راهنمایی‌ها و مشاوره‌های سید جمال ساداتیان مبنی بر نگاه جهانی ارتباطم را گسترش دادم و با همراهی یکی از دوستانم در آمریکا، پس از گذشت حدود دو سال با برت گرن‌استاف به توافق رسیدم تا بتوانم فیلمنامه را نوشته و کار را به تولید برسانم.
این کارگردان همچنین بیان کرد: طی مذاکراتی که داشتیم پیشنهادهایی داده شد که در حال بازنویسی طرح هستم و به‌زودی و پس از رفع ویروس کرونا به امریکا رفته و درباره نگارش فیلمنامه و شرایط تولید فیلم صحبت خواهم کرد، "بارات ماتریکس" یک فیلم کاملاً فلسفی است و به طریقت سلوک، فیزیک و متافیزیک که با علم روان‌شناختی و غریزه ادغام شده است، می‌پردازد.

۱۳۹۹/۱/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...