نسخه چاپی

تنش امنیتی اطراف میادین نفتی عراق

اقدامات سختگیرانه‌ای در اطراف مناطق نفت خیز بصره كه در آن شركت‌ها یا به طور كلی كارگران آمریكایی و خارجی حضور دارند صورت گرفته است.


به گزارش نما، اقدامات سختگیرانه‌ای در اطراف مناطق نفت خیز بصره اعم از مناطق الزبیر، القرنه، البرجسیه و سایر مناطق نفت خیز استان که در آن شرکت‌ها یا به طور کلی کارگران آمریکایی و خارجی حضور دارند صورت گرفته است.

اخبار بین الملل-وی گفت، مقامات امنیتی تحقیقات مربوط به هدف گرفتن شرکت نفتی هالیبرتون آمریکا در استان بصره را در بامداد دوشنبه آغاز کردند و پس از پیدا شدن سکوی پرتاب موشک، افسران و نیروهای امنیتی جهت بازجویی از آنها به دلیل قصور در ممانعت از حمله بازداشت شدند.

این منبع ادامه داد، در این حمله رد پای واضحی از گروه‌های مسلح فعال در بصره دیده شده و پایگاه موشکی یافت شده متعلق به یکی از آن گروه‌هاست.
وی تأکید کرد، این نگرانی وجود دارد که حمله به شرکت آمریکایی در چارچوب حملاتی باشد که گروه‌های مسلح جهت تحقق منافع آمریکا و شرکت‌های فعال در عراق صورت می‌دهند. بنابراین تدابیر شدیدی در اطراف مناطق نفت خیزی که شرکت‌ها یا کارگران آمریکایی در آن فعالیت می‌کنند، لحاظ شده است.

پیشتر، بخش رسانه امنیتی عراق اعلام کرده بود، یک سکوی شلیک موشک در مسیر الزبیر - الشعیبه یافت شده است که در داخل آن ۱۱ موشک شلیک نشده وجود داشت که توسط نیروهای امنیتی خنثی شدند.

یک منبع امنیتی در استان بصره روز دوشنبه اعلام کرد، یک شرکت آمریکایی که در میادین نفتی در غرب بصره فعالیت می‌کند، با پنج موشک از توع کاتیوشا هدف قرار گرفته شد.

۱۳۹۹/۱/۲۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...