نسخه چاپی

مالیات‌ آمریكایی ها صرف سفرهای خانواده ترامپ می‌شود

یك گروه نظارتی بر امور دولت آمریكا، اعضای خانواده دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این كشور در سه سال اول دوره ریاست جمهوری وی در بیش از ۴ هزار سفر خود از حفاظت سرویس مخفی این كشور برخوردار بوده‌اند.


به گزارش نما، بر اساس آمار و ارقام منتشر شده توسط یک گروه نظارتی بر امور دولت آمریکا ، اعضای خانواده دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهور این کشور در سه سال اول دوره ریاست جمهوری وی در بیش از ۴ هزار سفر خود از حفاظت سرویس مخفی این کشور برخوردار بوده‌اند.

اخبار بین الملل-بنابر گزارش این نهاد نظارتی در واشنگتن ، اعضای خانواده رئیس جمهور آمریکا ۴ هزار و ۵۶۰ سفر در این مدت داشته‌اند که بسیاری از آن‌ها به املاک ترامپ بوده که او همچنان از آن‌ها ذی‌نفع است. این گروه همچنین دریافت، ۴۰ درصد از سفر‌هایی که در سال ۲۰۱۹ صورت گرفته است با مواردی که ترامپ و بانوی اول آمریکا انجام داده‌اند، فرق دارد.

این گروه نظارتی اعلام کرد: هر رئیس جمهور و خانواده او حق استفاده از سرویس مخفی را دارند. اما کسب و کار خصوصی رئیس جمهور باید پول مالیات دهندگان آمریکایی را که صرف کسب و کار ترامپ یا حفاظت از آن‌ها می‌شود، جبران کنند.

این در حالیست که ترامپ خود از منتقدان جدی مسافرت‌های باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا بوده و بار‌ها تاکید کرده که اوباما زمان زیادی را در خارج از کاخ سفید گذرانده است. اما داده‌های گردآوری شده توسط این نهاد نظارتی نشان می‌دهد تعداد سفر‌های خانواده ترامپ بسیار بیشتر از سفر‌های اوباما و خانواده‌اش است.

براساس آمار این نهاد نظارتی، تعداد سفر‌های ترامپ و خانواده‌اش در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با رقم ۴ هزار و ۲۰۰ تقریبا برابر با تعداد سفر‌های خانواده اوباما از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ است.

۱۳۹۹/۱/۲۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: