نسخه چاپی

بحران كرونا فرصتی جهت حل بحران خلیج فارس

سخنگوی وزارت امور خارجه قطر گفت: به رغم شیوع جهانی ویروس كرونا هیچ نشانه‌ای از تلاش برای بهبود بحران روابط میان كشور‌های عربی حوزه خلیج فارس با قطر مشاهده نمی‌شود


به گزارش نما، لولوه راشد الخاطر، سخنگوی وزارت امور خارجه قطر با اعلام این که به رغم شیوع جهانی ویروس کرونا هیچ نشانه‌ای از تلاش برای بهبود بحران روابط میان کشور‌های عربی حوزه خلیج فارس با قطر مشاهده نمی‌شود از عربستان و دیگر کشور‌های همراه با آل‌سعود در تحریم قطر خواست بحران‌ها را فرصتی برای نزدیکی مطلوب به منظور حل بحران در روابطشان با دوحه قرار دهند تا تلاش کشور‌ها و به خصوص همسایگان قطر برای کنترل این بیماری همه‌گیر مضاعف شود.

اخبار بین الملل-روابط سیاسی و اقتصادی ریاض، ابوظبی، منامه و قاهره با دوحه از پانزدهم خرداد سال ۹۶ قطع است و تحریم‌های آن‌ها علیه قطر همچنان ادامه دارد.

الخاطر درباره تلاش‌های قطر برای کمک به دیگر کشور‌ها در مقابله با کرونا گفت: خطوط هوایی قطر با انتقال اتباع کشور‌های مختلف یک نقش بین المللی را ایفا کرده است، زیرا در این مدت یک میلیون نفر را از جمله ۱۰۰ هزار انگلیسی، ۷۰ هزار فرانسوی، ۴۵ هزار آلمانی و کارکنان سازمان ملل را از قطر انتقال داده است.

وی افزود: شهروندان بسیاری از کشور‌ها با شیوع کرونا و تعلیق پرواز‌ها در دیگر کشور‌ها مانده اند و نتوانستند به کشور‌های خود بازگردند؛ اما دوحه یک پل هوایی برای انتقال تجهیزات پزشکی میان قطر و ایتالیا که شمار مبتلایانش بسیار زیاد بود، تشکیل داد.

او درباره کمک‌های کلی قطر به دیگر کشور‌های عربی هم گفت: دوحه از طریق صندوق توسعه قطر به جهان عرب ۴ میلیارد دلار طی هفت سال گذشته کمک کرده است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در قطر تا شامگاه دوشنبه به ۳۲۳۱ نفر رسیده است که از این میان ۷ نفر فوت کردند و ۳۳۴ نفر بهبود یافتند.

۱۳۹۹/۱/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...