نسخه چاپی

حمله زمینی به غزه اسرائیل را نابود می‌كند

به عقیده وزیر امور خارجه انگلیس حمله زمینی اسرائیل به غزه باعث می‌شود كه این رژیم حمایت‌های بین‌المللی را به طور جدی از دست بدهد.

به گزارش نما به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه انگلیس در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز، اظهار داشت: کاستن از تلفات غیرنظامیان در حمله زمینی کاری بسیار دشوار است و حملات زمینی جنگی طولانی مدت را به دنبال دارد.


اظهارات هیگ در حالی بیان شده است که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته است که نیروهای زمینی این رژیم برای گسترش قابل توجه عملیات علیه غزه آماده هستند.


هیگ تاکید کرد: اگر اسرائیل دست به حمله زمینی بزند برای جامعه جهانی همدردی و حمایت از اسرائیل بسیار دشوار خواهد شد و مساله کاملا متفاوت خواهد شد. نخست وزیر انگلیس و من هر دو به همتایان اسرائیلی خود گفته‌ایم که حمله زمینی به غزه از بین رفتن حمایت جدی جامعه بین‌المللی از آنها را موجب خواهد شد. در یک حمله زمینی ممانعت از تلفات غیرنظامیان کاری بسیار مشکل می‌باشد و عملیات بزرگ زمینی همچنین امکان طولانی شدن جنگ را نیز در پی دارد.


هیگ افزود: بنابراین ما دیدگاهمان را آشکار در این خصوص به اسرائیل اعلام کرده و به صراحت گفته‌ایم که حملات موشکی از جانب غزه به اسرائیل یک وضعیت غیر قابل تحمل برای اسرائیلی‌هاست و پاسخ‌گویی آنها جای تعجب ندارد. اما در هر حال حمله زمینی کار را برای جامعه بین‌المللی و انگلیس برای همدردی یا حمایت از اسرائیل بسیار دشوار می‌کند.
ثبت: ۱۳۹۱/۸/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: