نسخه چاپی

از 30میلیون تا 1میلیارد وام برای سربازان كارآفرین

سردار كمالی گفت: بر اساس توافق نامه‌ای كه با وزارت كار امضا شده، كسانی كه مهارت‌های مورد نیاز را كسب كنند و دنبال تولید و كارآفرینی باشند، می توانند از ۳۰ میلیون تومان تا ۱ میلیارد وام دریافت كنند.


به گزارش نما، جلسه ویدیو کنفرانس هم اندیشی ستاد ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه در حوزه کشاورزی صبح امروز ۳۱ فروردین ماه با حضور سردار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح برگزار شد.

اخبار اقتصادی- سردار سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح اظهار کرد: موضوع مهارت آموزی را در سایت سرباز ماهر و در فضای مجازی فعال کردیم که بسیاری از سوالات و ابهامات در این فضا پاسخ داده می شود.

مشاور فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: ما مشوق‌هایی را در نظر گرفتیم که حدود ۳۴ مشوق قبل از خدمت ،حین و بعد از خدمت است.

او گفت: ما ۲ سال در کنار سربازان هستیم و کار رصد، هدایت و حمایت از سربازان را انجام میدهیم تا بتوانند با حمایت به اشتغال خوبی برسند.

سردار کمالی بیان کرد: با توافق سازمان وظیفه عمومی از تیرماه امسال بر اساس سهمیه تعیین شده، مشوق‌هایی نظیر را انتخاب سازمان، شهر محل خدمت، توجیه غیبت و ... را برای مشمولان وظیفه در نظر داریم.

او گفت: سربازان می توانند با مراجعه به سامانه سرباز ماهر از سن ۱۵ سالگی در آن ثبت نام کنند تا به بسیاری از سوالاتشان پاسخ داده شود.

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح افزود: ما ۵۱۲ مهارت را در آن سامانه قرار داده‌ایم و با توجه به تحصیلات فرد مشاوره می دهیم که دنبال چه شغلی بروند.

سردار کمالی بیان کرد: بنا داریم در ابتدای ورود سرباز به پادگان ، تجربیات و علاقه فرد را دریافت کنیم. همچنین در برنامه خود یک مرکز مشاوره را راه اندازی کنیم.

او گفت: افرادی که هنوز به سن سربازی نرسیده‌اند، با مراجعه به سامانه سرباز ماهر می توانند بسیاری از مشوق‌ها و همچنین پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

سردار کمالی با بیان اینکه در حال حاضر بستر خوبی برای سربازان فراهم شده است، گفت: بر اساس توافق نامه‌ای که با وزارت کار امضا شده، کسانی که مهارت‌های مورد نیاز را کسب کنند و دنبال تولید و کارآفرینی باشند، می توانند از ۳۰ میلیون تومان تا ۱ میلیارد وام دریافت کنند.

او ادامه داد: لذا سربازان نباید این فرصت را از دست دهند.

۱۳۹۹/۱/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...