نسخه چاپی

شهرداری تهران از خانواده‌های داغدار كرونایی دلجویی می كند

عضو شورای اسلامی شهر تهران از دلجویی كرونایی شهرداری تهران از خانواده‌های داغدار خبر داد.


به گزارش نما، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به تشریح اقدامات معاونت اجتماعی شهرداری تهران برای خانواده‌های داغدار شده متوفیان مبتلا به کرونا پرداخت.

اخبار اجتماعی- زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران به تشریح اقدامات انجام شده در کمیته سوگواری برای خانواده‌هایی که عزیزانشان را از دست داده‌اند پرداخت و گفت: فردی که عزیزی را از دست می‌دهد، به شدت دچار اندوه می‌شود و آموزه‌های فرهنگ اسلامی و ایرانی کشورمان حکم می‌کند که در این شرایط به دیدار خانواده متوفی برویم و تا با دلجویی از آنان غم از دست دادن عزیزانشان را کمی تسکین بدهیم.

وی ادامه داد: با شیوع کرونا در کشورمان جان بسیاری از هموطنانمان به خاطر این بیماری به خطر افتاد و حتی بسیاری از افراد در اثر ابتلا به این بیماری فوت کردند، اما خانواده‌ها به خاطر ممنوعیت اجتماعات از برگزاری هرگونه مراسم ترحیمی برای عزیز از دست رفته‌شان منع شده‌اند که خود این مراسم‌ها می‌توانستند موجب التیام و تسکین خانواده‌ها قرار بگیرند.

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: طبیعتا در این شرایط خانواده‌ها با فشار شدید روبه‌رو می‌شوند و دچار آسیب‌های روحی می‌شوند در نتیجه باید اقداماتی در این زمینه انجام می‌شود تا بتوان به نوعی این فشار‌ها را از روی این افراد برداشت و به آن‌ها کمک کرد تا بتوانند راحت‌تر شرایط را بپذیرد و با غم از دست رفتن عزیزشان کنار بیایند.

صدراعظم نوری خاطرنشان کرد: در همین راستا معاونت اجتماعی شهرداری تهران تصمیم گرفت که کمیته سوگواری را راه‌اندازی کند. این کمیته از تعدادی از روانشناسان و روانپزشکان تشکیل شده است تا بتوانند با گفتگو و مشاوره با خانواده‌های متوفی ارتباط بگیرند و به نوعی بتوانند در غم این خانواده‌ها شریک باشند.

عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: این کمیته سوگواری در تلاش است تا با اقدامات خود فشار را از روی خانواده متوفی بردارند. این اقدام معاونت اجتماعی بسیار خوب و تاثیرگذار بوده که با استقبال گسترده‌ای هم روبه‌رو شده است تا جایی که برخی دستگاه‌ها به تاسی شهرداری تلاش کرده‎اند که چنین کمیته‌ای را راه‌اندازی کنند و از طریق این کمیته‌ها خدماتی را به خانواده‌های سوگوار ارائه دهند.

۱۳۹۹/۲/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...