نسخه چاپی

چگونه اطلاعات مصرف برق را خودتان به شركت توانیر بدهید

سخنگوی صنعت برق گفت: شركت توانیر در راستای رفاه حال مشتركان برق، امكان قرائت كنتور و ارسال اطلاعات مصرف برق توسط مشترك را از طریق درگاه‌های دیجیتال فراهم كرده است.به گزارش نما، مصطفی رجبی‌مشهدی سخنگوی صنعت برق در این رابطه افزود: استفاده از این امکان کاملا اختیاری است و در صورتی که مشترکان تمایل به استفاده از این روش نداشته باشند، همکاران صنعت برق برای قرائت کنتور مراجعه خواهند کرد.

اخبار اقتصادی- وی خاطرنشان کرد: مشترکانی که هنگام مراجعه مامور در محل حضور ندارند و یا به هر دلیلی تمایل ندارند ماموران قرائت به محل مراجعه کنند، می‌توانند پس از دریافت پیامک شرکت توزیع و در بازه زمانی مشخص شده در پیامک ارسالی، اطلاعات مصرف را از طریق سایت اینترنتی www.saapa.ir و یا اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق که از سایت شرکت‌های توزیع قابل دریافت است، اعلام نمایند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: در همین راستا شرکت‌های توزیع پس از بررسی و صحت‌سنجی اطلاعات مصرف، قبض برق را صادر کرده و بدیهی است درصورت عدم ارسال اطلاعات و یا ارسال اطلاعات نادرست، ماموران طبق روال قبل جهت قرائت مراجعه خواهند نمود.

رجبی‌مشهدی یادآور شد: با توجه به امکانات ویژه‌ای که در اپلیکیشن خدمات غیرحضوری برق در این زمینه پیش‌بینی شده، از جمله امکان ارسال اطلاعات مصرف صرفا با عکس گرفتن از کنتور با گوشی همراه و ارسال آن در محیط نرم‌افزار و راهنمایی نحوه قرائت با توجه به نوع کنتور، توصیه می‌شود اپلیکیشن پیش‌بینی شده را در گوشی همراه نصب و از آن برای این منظور استفاده شود.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه این نرم‌افزار علاوه بر فراهم نمودن امکان ارسال اطلاعات مصرف برق، امکان مشاهده و پرداخت قبض صادر شده را فراهم می‌کند، خاطرنشان کرد: در آینده‌ای نزدیک تمامی خدمات (غیرحضوری) فروش و پس از فروش شرکت برق از طریق این نرم‌افزار ارائه خواهد شد.

۱۳۹۹/۲/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...