نسخه چاپی

اعلام جنگ اسرائیل و لبنان

لبنان در حالت جنگ با اسرائیل قرار دارد، اسرائیلی كه حریم هوایی لبنان و حاكمیت آن را نقض می‌كند.

به گزارش نما، «ناصیف حتی» وزیر خارجه لبنان گفت، لبنان به دلیل جغرافیای سیاسی خود، بیشترین تأثیرپذیری و کمترین تأثیرگذاری را در جنگ‌های مستقیم یا نیابتی منطقه داشته و اکنون سعی دارد با ارتباط و گفت‌وگو روابط عربی خود را تقویت کند.

اخبار بین الملل-وی در ادامه بر سیاست «بی‌طرفی» و عدم مداخله در امور کشورهای عربی یا منطقه‌ای تأکید کرد و گفت: موضوع مهم برای ما داشتتن بهترین و محکم‌ترین روابط با کشورهای دوست است و اینکه شبکه‌ای از روابط بین‌المللی بر پایه احترام به حاکمیت هر کشور و عدم مداخله در امور آن بنا کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره حمله پهپادی چهارشنبه گذشته به خودروی عضو حزب‌الله در مرز سوریه و لبنان گفت: «لبنان در حالت جنگ با اسرائیل قرار دارد، اسرائیلی که حریم هوایی لبنان و حاکمیت آن را نقض می‌کند تا یک خودروی غیرنظامی را بررسی کند. هر اقدام نظامی از این نوع و هر تجاوزی به حاکمیت لبنان خواه از زمین، دریا یا هوا باشد، محکوم و رد شده است و ما به شورای امنیت شکایت می‌کنیم. موضع ما صرف‌نظر از اینکه چه کسی داخل خودرو بوده، واضح است و این تجاوز اسرائیل به حاکمیت لبنان را محکوم می‌کنیم».

در همین ارتباط، روزنامه فرامنطقه‌ای «القدس العربی» در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت: هدف پهپاد اسرائیلی که خودرویی در مرز سوریه و لبنان را هدف گرفت یکی از فرماندهان نظامی حزب‌الله به نام «حاج عماد» بود. دو موشک به سمت این خودرو شلیک شد موشک اول خطا رفت و به خودرو برخورد نکرد. این باعث شد حاج عماد از خودرو پیاده شود و هنوز چند متر دور نشده بود که موشک دوم به خودرو برخورد کرد اما فرمانده حزب‌الله که از خودرو دور شده بود، آسیبی ندید.

در ادامه این گزارش آمده ، حاج عماد سابقا در نبرد کنار ارتش سوریه در منطقه «قلمون» مشارکت داشته است.

۱۳۹۹/۲/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...