نسخه چاپی

كاهش چشمگیر قیمت لیموترش به یك سوم

پس از كشف ۱۲۰۰ تن لیموترش احتكاری با ورود دستگاه قضا، این محصول با قیمت مصوب در میادین سازمان میوه و تره بار عرضه می‌شود.


به گزارش نما، شیوع کرونا در کشور موجب شد تا برخی افراد با سوءاستفاده از این بیماری اقدام به افزایش نرخ برخی از اقلام در بازار کنند.

اخبار اقتصادی- از جمله این محصولات می‌توان از لیموترش نام برد که تا قبل از شیوع کرونا، هر کیلوگرم آن با قیمت ۵ هزار تومان عرضه می‌شد، اما با توصیه‌هایی که درباره این میوه برای مقابله با کرونا در فضای مجازی عنوان شد به یکباره قیمت هر کیلوگرم این محصول به ۳۶ هزار تومان رسید.

به گفته فعالان این حوزه دلالان با دپو عرضه قطره چکانی این محصول موجب افزایش بی سابقه قیمت شدند.

اکبر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان پیشتر در این باره گفته بود، دلالان که در ماه‌های گذشته اقدام به انبار این محصولات کرده بودند با شیوع کرونا، این محصولات را به صورت قطره چکانی عرضه کردند به نوعی که عرضه روزانه ۲۰۰ تن لیموترش در تهران را به روزانه ۳۰ تن رساندند و این موضوع موجب افزایش قیمت به ۳۵ هزار تومان رسید.

به گفته وی علی رغم پیگیری‌های صورت گرفته اما، هیچ اراده‌ای برای برخورد با این افراد در مبدا وجود نداشت و موفق به کاهش قیمت نشدیم.

یاوری افزود: پس از اینکه از مداخله ارگان‌های متولی در مبدا برای مقابله با این موضوع نا امید شدیم اقدام به نامه نگاری با قوه قضائیه کردیم که تلاش این قوه منجر به کشف ۱۲۰۰ تن لیمو ترش شد.

در همین باره مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان درباره عرضه لیموترش در میادین شهرداری اظهار کرد: محموله‌های لیموترش مستقیم به میادین اقماری سازمان میادین وارد می‌شود، بسیج اصناف، بازرسین اتحادیه، بازرسین سازمان میادین نظارت می‌کنند تا هرکیلوگرم با قیمت ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه و به دست مصرف کننده برسد.

وی افزود: روند ورود محموله‌های لیموترش به میادین شهرداری آغاز شده و مابقی نیز طی روزهای آینده وارد می شود.

گفتنی است؛ رئیس اتحادیه بارفروشان ۳۰ فروردین در گفتگوی خبری با تشکر از آیت الله رئیسی در ارتباط با ورود فوری قوه قضائیه به موضوع افزایش قیمت برخی مرکبات در بازار تصریح کرد: از قوه قضاییه درخواست کردم و امروز که درخواست کردم فردا اجابت شد و همه جانبه وارد شدند، ۲۲ فروردین اطلاعات و مدارک به دفتر رئیس قوه قضائیه ارسال و پس از ارائه از سوی قوه قضاییه به سپاه ثارالله، در پی رصد اطلاعاتی ۱۲۰۰ تن محصول دپو شده در انبار‌ها کشف و پلمب شد.

۱۳۹۹/۲/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...